רס"ב כ' שימש כחוקר ביחידה רגישה שבין תפקידיה עסקה גם בטיפול בפשיעה החמורה. במסגרת עבודתו, הייתה לו גישה למרבית מאגרי המשטרה, ולפני כשלוש שנים הוא פנה לשלוש שוטרות אותן הכיר ועבדו ביחידת המודיעין בתחנה ולהן גישה למידע סודי ומסווג ביותר.

כ' ביקש מהשוטרות לאתר עבורו מידע על בן זוגה החדש של גרושתו, ולא סיפר להן שמדובר בבדיקה פרטית אותה הוא עורך על דעת עצמו ולא קשורה לעבודתו כחוקר.

ל-כ' וגרושתו שלושה ילדים, ובאחד הימים התעורר בו החשד כי בן זוגה החדש של גרושתו, ר, הטריד את בתו הקטינה, ולכן ביקש לשלוף עבורו כל מידע משטרתי עליו, וקיבל בתמורה 22 שאילתות שנגעו לעברו הפלילי של ר'.

כ' צילם את המסמכים בטלפון הסלולרי שלו, ומיד יזם פגישה עם גרושתו, ילדיו והוריה - כדי להוכיח להם שר' הינו אדם בעייתי ונחשד בעברו בעבירות מין ואלימות וכדאי שיתרחקו ממנו. אחרי פגישתו עם זוגתו לשעבר, הוא מחק את הקבצים, אך במסגרת צו ההרחקה שהגיש נגד ר' בבית המשפט השלום בחר דווקא להציג את המסמכים הסודיים.

ר' לא בזבז זמן, ומיד הגיש תלונה על התנהלותו של כ' אשר חשף לטענתו את עברו הפלילי בניגוד לחוק, כשהוא שולף מידע לצרכים פרטיים ממאגרים סודיים של המשטרה. חוקרי מח"ש אשר חקרו את הפרשה, הגיעו בסיומה למסקנה כי מדובר באירוע אשר שייך יותר לתחום המשמעתי מאשר הפלילי.

המחלקה למשמעת במשטרת ישראל הגישה כתב אישום נגד רס"ב כ' לבית הדין למשמעת בגין עבירה של מסירת מידע משטרתי לאדם שלא מוסמך - דבר שיש בו כדי לפגוע באינטרס הציבורי - והתובעת יחד עם כ' חתמו על הסדר טיעון לפיו הוא יודה בכל ההאשמות נגדו.

אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
חשד בבן זוגה של זוגתו. אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

התובעת ציינה בטיעוניה לעונש כי הנאשם עשה מעשה אסור כאשר השתמש במידע ממאגרי המשטרה לצרכיו הפרטיים., ו-כ' מצדו הביא לבית הדין כמה קצינים בכירים אשר תחתם שירת כדי לתת לו עדות אופי. הקצינים ציינו כי מדובר בשוטר שעבד ימים כלילות כדי לפענח תיקי פשיעה מורכבים ביותר, אדם חרוץ וישר שמכבד כל אדם ואדם, ובמהלך שירותו במשטרה קיבל 50 תעודות הערכה.

השופטים שדנו בתיקו ציינו כי נסיבות המקרה חמורות ומטרידות, שכן הנאשם הוציא מידע חסוי ממאגרי המשטרה - אך יחד עם זאת ציינו את שירותו במשטרה ותפקודו המצטיין. בסופו של המשפט החליטו השופטים לגזור על כ' עונש של נזיפה חמורה שתירשם בתיקו האישי, קנס של 2,500 שקלים, והורדה על תנאי של דרגה למשך שלושה חודשים.