בעקבות סכסוך עסקי עבריינים ניסו לחסל איש עסקים, אך בטעות הניחו מטען חבלה מתחת למכונית של שכן שלא קשור לפרשה, בנוסף הם פוצצו מטען ליד דלת של שכן אחר. בנס לא נגרם אסון.

שני המטענים הונחו בשעת לילה מאוחרת באחת השכונות היוקרתיות בבאר שבע. רעולי פנים טעו בכתובת של איש העסקים והניחו מטען חבלה אחד ליד בית של משפחה שלא קשורה לעולם הפשע ולסכסוך ומטען אחר במכונית של שכן שגם הוא לא קשור לעולם הפשע.

"צפיתי בטלוויזיה עם הבת שלי ופתאום שמענו פיצוץ חזק מאוד שהעיף לנו את דלת הבית עד לסלון", סיפרה שכנה בבניין למקורביה, "זה היה יכול להסתיים באסון. מזל שזה נגמר כך".

שכן אחד שיצא מביתו והבחין בהרס הרב היה בהלם: "זה נראה לגמרי כמו פיגוע פלילי. כל חדר המדרגות היה מפורק, המעלית התפרקה והקירות נפגעו. באו לפה לחסל מישהו. זה לא צחוק. הייתה טעות בכתובת ויכלו להיהרג כאן חפים מפשע, אנשים פה עדיין בטראומה, בודקים כל הזמן את הדלתות והמכוניות שלא שמו להם מטענים בטעות".

שוטרים מתחנת משטרת באר שבע שהגיעו למקום בדקו את מצלמות האבטחה בבניין וגילו עבריינים החברים בארגון פשיעה מקומי הניחו מטען חבלה נוסף מתחת למכוניתו של שכן אחר שגם הוא לא אותו איש עסקים שלו היה מיועדים המטענים.

חבלני משטרה איתרו את המטען וניטרלו אותו. בשני המקרים מדובר במטענים חבלה במשקל של מעל ק"ג. וברור שהכוונה הייתה לחסל את איש העסקים. "אלו היו מטענים קטלניים מאוד", טוען גורם במשטרה, "העבריינים טעו בכתובת הבית ובחנייה של איש העסקים". חוקרי המשטרה גבו עדויות מהשכנים. איש העסקים שלו היו מיועדים המטענים עזב את הבניין לאחר שהבין שעבריינים יודעים היכן הוא מתגורר ומחשש לחייו.

במשטרה מעריכים כי אותו איש עסקים ככול הנראה הסתכסך עם בעל חברה ממרכז הארץ על רקע כספי ולכן ניסו לפגוע בו.

במרץ השנה חשפנו ב-mako את הסרטון שבו נראים שני רעולי פנים תוקפים אותו בשעת בוקר בעת שיצא מביתו וגרמו לו לחבלות. איש העסקים טען בפני חוקרי המשטרה שאין לו מושג מי תקף אותו ואין לו סכסוכים עם אנשים. "התקיפה הייתה אזהרה וכשהסכסוך לא הגיע לסיומו הם התכוונו לחסל אותו", חשף גורם במשטרה.

ההרס במסדרון שנגרם מהפיצוץ
ההרס שנגרם במסדרון כתוצאה מהפיצוץ

נכון עכשיו לא נעצרו חשודים במעשה, החקירה נמשכת. בימים הקרובים אמור מפקד תחנת משטרת באר שבע להיפגש עם השכנים בניסיון להרגיע אותם.