זה קרה בסוף השבוע האחרון בסופרמרקט בשכונת נווה זאב בבאר שבע: א', תושב העיר כבן 40, נכנס למקום בשעת לילה, ואחרי סיבוב קצר בחנות הוא התקרב לאזור הקופה שלף סכין מטבח ארוכה ואיים לדקור את בעל הסופר שישב בסמוך אליה.

"הסופר היה ריק מאנשים, ישבתי על הכיסא ליד הקופה וגלשתי בסלולרי שלי. לא הבנתי מה קורה בכלל, חשבתי שמותחים אותי, אבל אחרי כמה שניות הוא איים שידקור אותי אם לא אזוז מהקופה הרושמת. הוא ביקש שאפתח את הקופה ובשלב הזה הבנתי שמדובר בשוד. קפאתי ולא זזתי מהמקום", שחזר בעל הסופר בעדותו במשטרה.

א' לא התעכב יותר מדי ורוקן את הקופה ממזומנים בזמן שבעל הסופר מביט בו מהצד מיואש וחסר אונים. "פחדתי לעשות טעות או איזה שטות שלא ירצח אותי", הסביר בעל המקום והוסיף שאחרי פחות מדקה א' נמלט מהסופר עם אלפי מזומנים והוא מיהר להתקשר למשטרה.

חוקרי היחידה למלחמה בפשיעה בתחנת משטרת באר שבע לקחו את מצלמות האבטחה במקום בניסיון לברר את זהות השודד, ולאחר שהחוקרים ניתחו את סרטוני האבטחה כמה פעמים, התבררה להם זהותו של א'. ארבעה ימים לאחר מכן הוא כבר נעצר בגין השוד, טען שזה לא הוא, אך מאוחר יותר בעל הסופר זיהה אותו לפי הכובע שחבש לראשו ומבנה גופו.

בחקירתו של א' התברר כי לפני כחצי שנה הוא לקח סולם, טיפס לעבר בית ברחוב יסמין בעיר, שבר את חלון חדר השירותים, נכנס פנימה ורוקן את הבית מתכשיטים יקרי ערך בשווי של כמה עשרות אלפי שקלים. חוקרי התחנה הצליחו לאתר אותו רק כחודש לאחר המקרה, ובמהלך מעצרו הוא התנגד, תקף את אחד השוטרים ונשך אותו בידו בזמן שזה ניסה לכבול אותו באזיקים. א' שוחרר לבסוף על ידי בית המשפט ומשפטו במקרה זה ממשיך להתנהל.

שלוחת התביעות במשטרת מרחב הנגב הגישה נגד א' כתב אישום לבית משפט השלום בבאר שבע בגין גניבה,  גרימת נזק לרכוש והחזקת סכין, ובימים הקרובים תגיש נגדו פרקליטות מחוז הדרום כתב אישום חמור לבית המשפט המחוזי בעיר באשמה של שוד מזוין.

רס"ר מאור מעתוק, ראש צוות החקירה, מסר בתגובה: "עם קבלת הדיווח פתחנו בחקירה אשר בסופו של יום הביאה למעצר החשוד והרחקתו מהמרחב הציבורי. חשוב לי לפנות לציבור לדווח 100 באופן מיידי בכל אירוע חריג".