ב' (40), עבריין לשעבר תושב השפלה, הואשם לאחרונה בעבירות של התחזות לאדם אחר ושימוש במסמך מזויף לאחר שנתפס במהלך בדיקה שגרתית עם דרכון מזויף.

_AD_נגד ב' עמד צו עיכוב יציאה מהארץ, לאחר מספר עבירות אותן ביצע, אך למרות זאת, כך מתברר, הוא הצליח להשיג דרכון של אדם אחר, לזייף אותו ברמה גבוהה, ולטוס באמצעותו לאומן שבאוקראינה, שהוא מתחזה כאמור לאדם זר.

על פי החשד, ב', או מי מטעמו, החליפו את תמונתו של האיש לו היה שייך הדרכון, וכך הוא יצא מהארץ ללא שום בעיות או עיכובים, וחזר כעבור חודש וחצי מבלי שנתפס בביקורת הגבולות של נמל התעופה בן גוריון.

כאשר חזר לארץ, איש במעבר הגבולות לא הבחין כי דרכונו של ב' הוא דרכון מזויף, עד שכאמור בשלב מסוים הוא נעצר עם הדרכון אותו זייף, הודה בעבירה שיוחסה לו, והוגש נגדו כתב אישום לבית משפט השלום בראשון לציון.

בסיום משפטו, החליט השופט כי על ב' יוטלו עבודות שירות על העבירה אותה ביצע, אך מהר מאוד התברר כי הוא אינו מתאים לביצוע העונש שנגזר עליו, והתביעה ביקשה מבית המשפט לגזור עליו עונש מאסר של שלושה חודשים עד שנה בפועל.

נמל התעופה בן גוריון (צילום: Roman Yanushevsky, shutterstock)
איש במעבר הגבולות לא הבחין שמדובר בדרכון מזויף. אילוסטרציה | צילום: Roman Yanushevsky, shutterstock

פרקליטו של ב' טען בבית המשפט כי מרשו ישב במאסר ולא יצא מהארץ במשך כמה שנים, וכאדם שומר מסורת, היה לו חשוב לצאת לביקור במקומות הקדושים ליהדות, ואומן ביניהם.

עורך דינו של ב' ביקש להקל בעונשו של מרשו, ודרש להתחשב בכך שב-5 השנים האחרונות לא הוגשו נגדו כתבי אישום פרט לזה האחרון, ודרש לגזור עליו עונש מאסר על תנאי.

"עזבתי את דרך הפשע, ואני חי בשנים האחרונות בתל אביב רחוק מעברי. אני לא רוצה לחזור לכלא", הסביר ב' וביקש את התחשבות אנשי בית המשפט.

השופט, עמית מכליס, החליט להתחשב בנסיבות חייו של ב', שכן הוא משלם דמי מזונות לשתי נשים, וגזר עליו חודש מאסר בפועל, שלושה חודשי מאסר על תנאי וקנס של 2,500 שקלים.