משפחת הפשע של האחים מוסלי (אלי, שי ויוסי) נחשבת לאחת המשפחות העשירות בישראל, והונה מוערך בכמיליארד שקלים. שלושת האחים מקורבים מאוד ליעד מספר אחת של משטרת ישראל, עמיר מולנר, וגם יוסי ושי בעצמם מבוקשים על ידי משטרת ישראל, שוהים בימים אלה בחו"ל, ומחלקים את זמנם בין דובאי לדרום אפריקה. למשפחה נכסי נדל"ן רבים, בתי קזינו ברומניה ובתי שיווק ומכירת פירות וירקות בשוק הסיטונאי.

למעשה, האחים לבית משפחת מוסלי כל כך עשירים ויכולים להשיג כל דבר בו יחפצו, עד כדי כך שהם הצליחו בעבר, ולא פעם, להשיג מידע יקר ערך מהמקום שנחשב לקודש הקודשים של המשטרה - יחידת להב 433' - ממנה השיגו האחים מידע על כוונת היחידה לבצע מעצרים של בכירים במשפחה ומידע אחר הנוגע להפללתם.

וכך, בשנים האחרונות סימנה היחידה את משפחת מוסלי כיעד מודיעיני בכיר ביותר, השני במעלה אחרי מולנר - אך עד כה לא הצליחו אנשיה למצוא מידע מפליל אודות מי מהאחים. בניסיון להשיג מידע על מה שבאמת קורה אצל המוסלים, החליטו במשטרה "להתלבש" על בעלי מאפיית הכוהנים, אחת המאפיות הגדולות בגוש דן, אחרי שלטענת המשטרה מנהלי המאפייה יכולים לסייע להם בהפללה וחשיפת הפעילות הפלילית של האחים ואנשיהם.

מאפיית הכוהנים, שמנוהלת על ידי בני משפחת כהן (האם רחל, ושני ילדיה איציק ויגאל), מונה שישה סניפים שונים ומצליחים בגוש דן. הגדול שבהם, ברחוב כורזין שבגבעתיים, הוקם לפני כ-50 שנה על ידי עולים מסוריה שהפעילו מאפיות שונות ברחוב ראשי בדמשק, המשיכו במסורת המשפחתית גם בישראל, ולאורך השנים צברה המאפייה קהל לקוחות גדול.

יוסי מוסלי  (צילום: משטרת ישראל)
יוסי מוסלי | צילום: משטרת ישראל

אלא שמתברר, לפחות כך לטענת בני המשפחה, קצינים וחוקרים בלהב 433' סימנו אותם כמי שצריכים לשמש כמקורות שלהם על מנת להשיג מידע על בכירים במשפחת מוסלי, בטענה שבני משפחת כהן מקורבים לאותם עבריינים. "אין לנו שום קשר עסקי או פלילי למשפחת הפשע של האחים מוסלי, למעט קרובי משפחה רחוקים שלהם איתם אנחנו נפגשים אך ורק בשמחות", טוענים בני המשפחה, "אנחנו אזרחים שומרי חוק".

לדבריהם של בני משפחת כהן, חוקרי להב 433' ממררים את חייהם בחודשים האחרונים, עוצרים אותם בלי סוף, ועורכים חיפושים בבתיהם רק כדי לשבור אותם ולגרום להם לשמש כאמור כמקורות מודיעיניים על הנעשה בארגון הפשע של המוסלים.

בעתירה מנהלית יוצאת דופן שהגישו לאחרונה בני המשפחה נגד יחידת להב 433' לבית המשפט המחוזי בתל אביב באמצעות עו"ד רונן בן צבי, הם חושפים כיצד המשטרה פשטה על ביתו של אחד המנהלים ועל משרדי המאפיה לעיני הלקוחות והובילה לסגירת המקום למשך ארבעה ימים.

לטענתם של בני משפחת כהן, באחד המקרים נעצרה רעייתו של אחד מבכירי המאפייה בטענה להחזקת סם, האשמה שהתבררה מאוחר יותר כלא נכונה. "פניתי לקצין בלהב 433' ואמרתי לו שהם הורסים לנו עסק בן 50 שנה ועושים לנו בלאגן בפני הלקוחות", טוען איציק כהן, ממנהלי הרשת. "אותו קצין אמר לי בתגובה: 'אם אתה רוצה לפתור את הבעיות תגיע למשרדי היחידה', אז נסעתי לשם כדי להציל את העסק שלי".

עוד בעתירתו חשף כהן כיצד קצין ביחידה לקח אותו לחניון תת-קרקעי במשרדי היחידה וביקש ממנו או מאחיו לשמש כמקורות מודיעיניים. "אתה רוצה שקט? זה תלוי בך. בואו תהפכו אתה או אחיך יגאל למקור מודיעיני שלנו בתוך משפחת מוסלי ויהיה לך שקט בעסק", נאמר לכהן על ידי נציג מיחידת להב, ועל כך הוא ענה לו: "אני לא בקשר איתם, אולי בשמחות. אין לנו שום קשר עסקי ושום קשר משום סוג אחר".

עו"ד רונן בן צבי (צילום: פרטי)
עו"ד רונן בן צבי | צילום: פרטי

בתגובה ענה לו הקצין: "אתה יודע בדיוק מה אנחנו רוצים ממך. הרכבת על המסילה ואנחנו נגיע אליך. אף אחד לא יעצור אותנו". עוד נטען בעתירה כי חוקרי להב 433' מתנכלים לבני משפחת כהן על בסיס קבוע, עורכים כאמור פשיטות על רשת המאפיות, גורמים ללקוחות לעזוב את המקום ודואגים לביקורות חוזרות ונשנות של של מס הכנסה במקום.

בני המשפחה טוענים בעתירתם כי כל התיקים נגדם נסגרו ונגנזו מחוסר אשמה, והם דורשים מבית המשפט להורות לשוטרי להב 433' להפסיק להטריד אותם ולהתנכל להם בגלל סירובם לשמש כמקורות מודיעיניים ומוסיפים כי הדבר גורם להם נזק כספי גדול מאוד ופגיעה בשמם הטוב. "אנחנו אזרחים שומרי חוק שלא הסתבכו מעולם בפלילים. שיניחו לנו להתפרנס בכבוד", ציינו בני המשפחה.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לעתירה: "מדובר בעתירה שהוגשה זה מכבר. כמקובל, אנו נשיב עליה בבית המשפט באמצעות הגורמים הרלוונטיים".