6 במרץ 2023, שעת לילה מאוחרת. המקום: מתחם משפחת הפשע מוסלי בשכונת כפר שלם שבדרום תל אביב. רעול פנים הגיח מתוך הלילה השקט רכוב על קורקינט, הוא נכנס לתוך המתחם, רץ לכיוון המחסן בו מחנה העבריין אלי מוסלי את רכבו, פתח את המכונית בעזרת שלט שקודד קודם לכן, שלף ממעילו מטען חבלה והניח אותו מתחת למושב הנהג. מיד לאחר מכן הוא נמלט מהמקום.

קרוב משפחה ששמע רעש מוזר מהמחסן החליט לצאת החוצה לברר את מקורו, ונתקל מיד ברעול הפנים נמלט. הוא חשד שמדובר בתקרית חריגה, וסרק את כל המתחם במשך דקות ארוכות. כשהגיע למכונית של מוסלי הוא נחרד לגלות שמישהו פתח אותה, והטמין שם מטען חבלה. בשלב זה, הוא הזעיק למקום חבלני משטרה ממחוז תל אביב. "זה היה מטען עוצמתי וקטלני", הדגיש גורם במשטרה, "המטרה הייתה חיסול מיידי של בעל המכונית".

הדרמה הלילית הסעירה את בני משפחת מוסלי, ביניהם אלי ואחיו יוסי - שנחשב לראש ארגון הפשע ומרצה כעת 11 חודשי מאסר בכלא בגין סחיטה ואיומים. "היה ברור להם שעבריין איתו הם מסוכסכים תקופה ארוכה עומד מאחורי ניסיון החיסול", טען עבריין שמעורה בפרטי הפרשה, "מדובר על סכסוך עמוק שיגרום לשפיכות דמים. המוסלים איבדו הרבה מהכוח שלהם, אז עבריינים מנצלים את זה כדי לפגוע בהם". לדברי אותו עבריין, לפני חמש שנים אף אחד לא היה מעז לחדור למתחם של משפחת הפשע כדי לפגוע בהם, "כי ידע שהנקמה תהיה אכזרית מאוד". אך היום, המצב מעט שונה: "חוץ מהשם והכסף שלהם אין להם שום כוח ועוצמה בשטח. כולם עזבו אותם, הם כרתו ברית עם ארגוני פשע ערביים כדי לשרוד. אם יוסי היה משוחרר מזמן היו מחסלים אותו, שנייה אחרי שהוא יוצא מהכלא הוא גמור".

במשפחת מוסלי בחרו להתמודד עם הנחת המטען בחקירה מעמיקה של כשל האבטחה שאפשר כניסה למקום. מחקירת מקורבים למשפחה, עולה כי אחד המאבטחים שימש כמרגל עבור ראש ארגון פשע גדול ותיעד את כל המתחם בטלפון הסלולרי שלו. על פי החשד, הוא גם דאג לשכפל את המפתחות של שערי המתחם ומכוניתו של אלי ולהעביר הכל לידי עבריין המתמחה בהפעלת מטעני חבלה. עוד עלה כי עבור העברת המידע קיבל המאבטח לפחות חצי מיליון שקלים במזומן, והגנה מפני כוונת משפחת מוסלי לפגוע בו.

"כמה שעות לאחר מציאת המטען המאבטח עזב את הארץ בנסיבות מסתוריות ומאז הטלפון שלו כבוי, אי אפשר להשיג אותו בשום צורה. בלעה אותו האדמה", חשף עבריין המקורב למוסלים, "הבנו שהוא היה המרגל של אותו ראש ארגון שתכנן לחסל את אלי".

משפחת הפשע מוסלי נחשבת לאחת העשירות בישראל, כשהונה נע בין 800 ל-1.6 מיליארד שקל. בין עסקיה נמנים בתי קזינו ונדל"ן מניב ברומניה, מועדוני הימורים ברחבי תל אביב, קווי הלוואות, סחר במטבעות קריפטו ודוכנים למכירה ירקות ופירות בשוק הסיטונאי וחנויות.

נכון לעכשיו המשטרה לא עצרה חשודים בניסיון לחסל את מוסלי, אבל זה לא סוף פסוק. למוסלים יש סכסוך מר מאוד עם ראש ארגון הפשע קוטייר עודה ובעל בריתו ראש ארגון הפשע המסוכן כיום בישראל ערן חייא, השוהה בדובאי. אם הסכסוך לא ייפתר בקרוב, יחל גל של חיסולים ופגיעות בעסקים.