שהד סוויטאת
שהד סוויטאת

אלמונים ירו השבוע לעבר ביתה של שהד סוויטאת, תושבת עוספיה בת 19, שהואשמה בהסתה בעקבות פוסט שהעלתה ברשתות החברתיות בו הביעה תמיכה בארגון הטרור חמאס.

סוויטאת, סטודנטית בבית ספר להנדסאים ובת לאם פלסטינית תושבת ג'נין, העלתה ביום הטבח שביצע חמאס ביישובי עוטף עזה פוסט לעמוד האינסטגרם שלה בו כתבה: "האמת היא כי היום הינו היום היפה בהיסטוריה בגילנו. זה הבוקר הכי יפה וזה הקפה הכי טעים ששתיתי, תהילה ותפארת". הפוסט עורר סערה גדולה, וגורמים ביישוב הדרוזי גינו את דבריה והדגישו כי הם עומדים מאחורי המדינה וצה"ל.

לאחר פרסום הפוסט הסטודנטית נעצרה על ידי משטרת מחוז חוף, ובשבוע שעבר הגישה פרקליטות מחוז חיפה כתב אישום נגדה המייחס לה עבירות של הזדהות עם ארגון טרור והסתה נגד המדינה.

אלא שכאמור, נראה כי הזעם על דבריה לא חלף, ולפני יומיים בוצע ירי לעבר בית הוריה שאף ספגו איומים על חייהם. לאחר האירוע נאלצו בני המשפחה לעזוב את היישוב, שמרבית תושביו משרתים בצה"ל, בשירות בתי הסוהר ובמשטרה. במשטרה פתחו בחקירת המקרה, טרם נעצרו חשודים.

כזכור, בשבוע שעבר עצרו שוטרי מחוז צפון ארבע סטודנטיות מצפון הארץ שהביעו תמיכה והזדהות עם החמאס. באחד הפרסומים כתבה סטודנטית על תמונה של מחבל שמעלה חטופה על ג'יפ: "רציתי להתרגש מהתמונה הזו, אבל זה כלום לעומת מה שהכיבוש עושה בעזה". מעצרן של הארבע הוארך.