חברים וקרובי משפחה של רבקה פיין, אזרחית אוסטרלית בת 43 שעומדת בפני מאסר עולם בגין רצח בעלה המתעלל, קוראים לרשויות לחוס עליה בשל ההתעללות האכזרית שספגה במשך שנים. "היא ריצתה את זמנה", הם אומרים. 

פיין הורשעה כי רצחה את בעלה, נואל פיין בן ה-68, בספטמבר 2020 באמצעות עוגיות טבולות בחומר הרדמה שגרמו לו לאובדן הכרה. לאחר מכן הכניסה את גופו למקפיא והותירה אותו בפנים עד שמת. בני הזוג התגוררו יחד עם שני ילדיהם בוולפאפ - עיירה קטנה במדינת ויקטוריה באוסטרליה. בתקשורת האוסטרלית פיין זכתה לשם "מפלצת העוגיות", אך בעיירה שבה גרה מכנים אותה גיבורה שהצילה חיים.

רבקה עדיין עומדת בפני העונש הכבד למרות החיים הנוראיים לצדו של נואל פיין, בעיירה הקטנה והנידחת, שבה יצר אווירה לא מוסרית, מעוותת ומטרידה שבה הוא התייחס לנשים כאל חפצים להנאתו.

פיין טענה שבעלה ירק עליה שוב ושוב, צפה בה במקלחת, תקף אותה בבית קברות ואילץ אותה לצפות בסרטונים של התעללות. היא גם נאלצה לקעקע על גופה 18 קעקועים עם שמו.

הבעל המתעלל נואל פיין
הבעל המתעלל נואל פיין

בית המשפט שמע במהלך המשפט כי הבעל הכניס אישה נוספת לבית המשפחה לפני מותו. סנגורה של רבקה טען כי הוא התעלל באכזריות בשתי הנשים. במשפט התברר כי האישה הנוספת סובלת מפגיעה מוחית. גם היא, כמו רבקה, נאלצה לעשות על גופה חמישה קעקועים של שמו.

"הוא אנס אותן, תקף אותן מינית ובואו נבהיר, מדובר על אישה צעירה עם פגיעה מוחית נרכשת", טען סנגורה של פיין בדיון. האישה השנייה של פיין, שלא ניתן לנקוב בשמה מסיבות משפטיות, מסרה עדות במהלך המשפט.

"הוא רצה שאשאר לבד", סיפרה האישה הנוספת. 'אני שונאת את רבקה על מה שהיא עשתה, אבל החיים עכשיו טובים יותר ממה שהיו. אם נואל לא היה מת חיי היו עדיין גרועים יותר".

"לא התכוונתי להרוג אותו"

פיין טענה במשפט שהיא לא התכוונה להרוג את בעלה, אבל נכנסה לפאניקה לאחר שכדורי השינה גרמו לו להתעלף. הרופאים לא יכלו לקבוע אם מנת יתר הרג אותו, או כתוצאה מחנק בתוך המקפיא.

הסנגור, ריצ'רד אדני, אמר לבית המשפט העליון של ויקטוריה: "זהו מקרה שבו יש לגלות רחמים לרבקה פיין בהתחשב במה שהיא חוותה ועברה בידי נואל פיין. במקרה הקיצוני והייחודי הזה כל תקופת מאסר צריכה להיות נמוכה באופן יחסי ממה שבדרך כלל יהיה במקרה של רצח. כל עונש לרבקה פיין יכול להיות הגיוני רק אם הוא מכויל בתוך הפריזמה הזו של אלימות משפחתית".

רבקה פיין
רבקה פיין

רבים שהכירו את פיין טענו שהיא הקורבן האמיתי בסיפור, כאשר בנה ג'יימי אמר להראלד סאן: "היא חיה 14 שנים בגיהנום עם מפלצת".

מקורב למשפחה אמר: "הילדים צריכים אותה. הקהילה צריכה אותה. כולנו צריכים אותה". שכן טען ש"אין ספק בעולם" כי מר פיין תכנן להרוג את אשתו ואת האישה הנוספת, ואת שני בניו שגרו איתם.

"היא הצילה לפחות ארבעה חיים", הוא טען. "היא לא ידעה אם היא הולכת לישון ולהתעורר למחרת בבוקר, או אם הבנים שלה הולכים לישון ולהתעורר למחרת".