ונצואלה: בעיצומו של הסגר שהוטל על המדינה עקב התפשטות נגיף הקורונה, עשרות אנשי עסקים הקשורים לשלטון המושחת בוונצואלה ארגנו מסיבת ענק שכללה סמים, אמני רגאטון ונערות ליווי שהוטסו במיוחד מספרד.

האירוע, שהתרחש על פי הדיווחים באמצע מרץ, ערך לא פחות משבוע, והתקיים באחד האיים בקאריביים. על פי החשד שעולה כעת, אותה מסיבה הובילה להתפרצות הנגיף בקרב ילדי האליטה השולטת בוונצואלה.

נכון לסוף השבוע האחרון, אז החלו להתפרסם הידיעות על המסיבה שנערכה בארכיפלג "לוס רוקס" ("Los Roques") שנמצא צפונית לעיר הבירה קראקס, טרם התברר כמה מהמבלים נדבקו בקורונה, אך על פי הדיווחים קיים חשש גדול אצל אנשי הממשל במדינה על ההשלכות הבריאותיות של אותה מסיבה שכנראה יתגלו בשבועות הקרובים.  

אחד המשתתפים במסיבה, שזוהה לאחר שהעלה לחשבון האינסטגרם שלו סדרת תמונות וסרטונים תחת ההאשטאג Coronavirusparty#, הוא חסוס אמורוסו, בנו של אחד הבכירים במשטרו של נשיא ונצואלה, ניקולס מאדורו, ומי שהופעלו נגדו סנקציות על ידי הממשל האמריקאי בטענה לפגיעה בדמוקרטיה במדינה.  

על פי הדיווחים, גם נשיא ונצואלה עצמו התייחס לאירוע יוצא הדופן שמעורר זעם רב במדינה וצוטט כשאמר: "מי יכול לבקר מסיבה? אף אחד שם לא ידע שהוא חולה".

View this post on Instagram

A post shared by Zion baby (@zion) on

כמו כן, דוברות המשטרה המקומית פרסמה כי נערכו מעצרים בעקבות המידע על המסיבה, רבים מהמשתתפים בה נעצרו, ואחד העצורים נתפס בביתו כשברשותו אקדח, כדורי אקסטזי, ושמונה נשים שהיו שייכות לכאורה לרשת זנות בינלאומית שהופעלה על ידי כמה מהמשתתפים.

מתוך 18 העצורים, דווח כי לפחות שניים זוהו עד כה כחולי קורונה לאחר שהבדיקות שנעשו להם לאחר מעצרם חזרו חיוביות, וכעת ממתינים במדינה לראות איזה עוד השלכות יהיו לאירוע החמור.