מור אברמוביץ' בן ה-32 הוא טבח בבית קפה ממגדל העמק שעשה טעות אחת יותר מדי שהובילה למעצרו. במזוודה שלו בנתב"ג נתפסו 11 ק"ג קוקאין וקטמין בשווי של 15 מיליון שקל. הוא נעצר ביום הולדתו.

הלחץ על הפנים שלו עם הנחיתה מפריז, הדיבור בטלפון מאז הנחיתה וההסתכלות לצדדים גרמה לבלשי יחידת 747 הפועלת בנתב"ג לעצור אותו והביאו לתפיסת הסמים הגדולה.

אברמוביץ, שנעצר לפני כחודש וחצי זמן קצר לאחר נחיתתו חשף בפני החוקרים את הסיבה שביצע את ההברחה. לדבריו, עקב חוב כספי לסוחר  הקנביס הוא נאלץ לבצע את ההברחה.

מור אברמוביץ' (צילום: פייסבוק מור אברמוביץ')
מור אברמוביץ' | צילום: פייסבוק מור אברמוביץ'

"אני מפחד על החיים שלי שלא יקרה לי משהו...מדובר על חוב של 30 אלף שקל", ציין אברמוביץ, "לקחו אותי שני אנשים באוטו והתחילו לאיים עליי. ואז פעלתי מפחד ולחץ נפשי, בסוף עשיתי את מה שאני צריך לעשות. פחדתי על החיים שלי ואני לא רוצה להתעסק עם אנשים כאלו. פחדתי שיפגעו בי".

הוא לא ידע למסור לחוקרים את שמות האנשים שאילצו אותו לבצע את הברחת הענק תמורת סכום של 50 אלף שקל. הוא סיפר כי הם רכשו עבורו כרטיסי טיסה לצרפת למשך ארבעה ימים.

מור אברמוביץ' (צילום: מצלמות אבטחה)
מור אברמוביץ' | צילום: מצלמות אבטחה

"הם נתנו לי 800 יורו לבזבוזים (תמורה לבלדרות). נתנו לי מלון על חשבונם. כרטיס סים", גילה אברמוביץ, "המלון, הכרטיסים והכול עלו לי 4,000 יורו. הם נתנו לי כסף לשלם לסוכנות נסיעות".

לשאלת החוקרים מי שלח אותו השיב אברמוביץ: "פגשתי אותו שבוע וחצי לפני הטיסה... אני מפחד לתת את השם שלו". הוא סיפר שזו הפעם הראשונה שלו בצרפת. "הם ביקשו שאבדוק אם יש כלבים בשדה התעופה בצרפת ואם יש שאגיד לו", ציין אברמוביץ.

הוא סיפר שעל פי התוכנית עם נחיתתו בארץ הוא היה אמור לקחת מונית לביתו במגדל העמק ומשם למסור את המזוודה עם הסמים לעבריינים.

אברמוביץ, סיפר כי שמע על בלדרים מקרית טבעון שעבדו עם עבריינים והבריחו סמים לארץ. לשאלת החוקר מדוע לא דיווח על כך למשטרה השיב: "פחדת פחד מוות. פעלתי מלחץ חשבתי על זה לא רצית לקבל דקירה או כדור בראש".

כאשר נשאל מה אמור לו לעשות אם יעצר ענה אברמוביץ: "לא להגיד את השם של הבן אדם ולא לתת את הוואטסאפ ביזנס  שלו...אני מודה שעשיתי משהו לא חוקי. מודה באשמה".

בתיה אברמוביץ אימו של מור התייחסה בעדותה במשטרה למעצר בנה: "מה המטומטם שנתן למור להבריח במזוודה קוקאין וקריסטל בשווי של מיליוני דולר. נשארנו המומים. הוא מקבל ביטוח לאומי ותמיד בין עבודות. יש לו בערך 8,000 שקל בחודש ואף פעם לא היה לו כסף. הוא לא יודע לקנות סוכריות לבד אז סמים? בטח מישהו סידר לו את זה".

מור אברמוביץ' בנתב"ג
מור אברמוביץ' בנתב"ג

היא סיפרה לחוקרים כי בנה סיפר לה שהוא נוסע לתל אביב אבל בסוף טס לפריז. "אי אפשר לדעת אצלו מה אמיתי ומה לא", הוסיפה האם. היא ציינה כי אין לה מושג מי מספק לבנה קנביס.

עו"ד תומר נווה (צילום: עמוס בר זאב, חדשות)
עו"ד תומר נווה | צילום: עמוס בר זאב, חדשות

פרקליטות מחוז צפון הגישה באחרונה כתב אישום חמור נגד אברמוביץ לבית המשפט המחוזי בנצרת בגין עבירות של ייבוא סמים. עו"ד תומר נווה סנגורו של אברמוביץ מסר בתגובה: "טרם קיבלנו את חומרי החקירה. מדובר בכתב אישום שהוגש זה עתה. עם קבלת חומרי החקירה נגיב בצורה סדורה בבית המשפט".