היחידה המרכזית במשטרת מחוז תל אביב חתמה שלשום על הסכם עד מדינה עם עבריין בכיר המשתייך לאחד מארגוני הפשע במרכז הארץ. לפי ההסכם, העד הוא יפליל עשרות עבריינים בכירים בתמורה לסגירת תיקים נגדו וקבלת מאות אלפי שקלים מקופת המדינה.

"זו רעידת אדמה בעולם התחתון. העד הזה הוא אמין מאוד, שובר שוויון", טוען קצין משטרה. "שנים שלא גויס עד מדינה ברמה כזו מתוך ארגון פשע. זו מכה קשה מאוד לעשרות עבריינים, בהם ראשי ארגונים, שחלקם שוהים בארץ ואחרים שנמצאים בחו"ל. עשינו לו בדיקות מעמיקות והמידע שהוא מסר ישמש להעמדתם לדין של אותם עבריינים".

עד המדינה כבר התעמת עם חלק מהעבריינים שנעצרו באחרונה בפרשות חמורות בהן פרשות רצח וניסיונות רצח. "הייתי בשוק כשהוא נכנס לחדר והתעמת איתי ועם אחרים על פרשה של ניסיון הרצח שנעצרתי", חשף אחד העבריינים בשיחה עם סנגורו, "רק לפני כמה ישבנו יחד בתא אחד באבו כביר ועכשיו הוא מכר אותנו למשטרה".

במסגרת ההסכם, עד המדינה יוכנס לרשות להגנת עדים. המשמעות היא אבטחה צמודה 24 שעות ושבעה ימים בשבוע עליו ועל בני משפחתו עד שיעזבו את הארץ. בנוסף הוא ובני משפחתו יקבלו סיוע בהתאקלמות בחו"ל והחלפת שמות במידת הצורך.