משטרת מחוז תל אביב חוקרת בשעות האחרונות את נסיבות זריקת רימון ההלם שאירעה לפנות בוקר בכניסה למועדון "האומן 17" בתל אביב. על פי הדיווחים, כמה מהבליינים במקום נפגעו בצורה קלה וסבלו מהלם וחרדה, ובליינית שהמתינה מחוץ למועדון נפגעה גם היא באורח קל מעוצמת הפיצוץ אבל לא הזדקקה לטיפול רפואי.

המקרה החמור התרחש כאמור הלילה (בין שני לשלישי) בשעה שתיים וחצי לפנות בוקר, אז רוכב אופנוע הגיע לפתח המועדון, ולפי העדויות של כמה מהמבלים במועדון, הוא הגיע סמוך לכניסה, השליך את רימון ההלם ונמלט.

"המתנו מחוץ למועדון בערך שעתיים כדי להיכנס פנימה כי כבר לא היו כרטיסים והמועדון היה מלא. פתאום ראינו רוכב אופנוע זורק רימון ובורח. נהג המונית שנסע מאחוריו הצליח לתעד אותו נמלט מהמקום", סיפרו כמה בליינים שנכחו באותה שעה בזירת האירוע. "חלק מאיתנו סבלו מהלם וחרדה, וצעירה אחרת עפה, נפלה על הרצפה ונפצעה בברכיים. היה רעש חזק מאוד ומפחיד ואנשים היו בפאניקה. למרות זאת, בתוך המועדון אנשים המשיכו לבלות ולרקוד כאילו לא קרה כלום".

רימון הלם באומן (צילום: זוהר צלח)
כוחות המשטרה מחוץ למועדון הלילה בתל אביב | צילום: זוהר צלח

כוחות גדולים של משטרה שהוזעקו למקום נכנסו למועדון וערכו סריקות אחר החשוד במעשה, ולאחר שהתברר להם כי הוא נמלט מהמקום, כמה ניידות משטרה סגרו את הגישה למועדון, והשוטרים תשאלו אנשים שבילו במקום ואספו במקביל את צילומי מצלמות האבטחה בניסיון לאסוף מידע שיסייע להם לאתר את החשוד במעשה.

גורמים במשטרה ציינו כי מדובר ככל הנראה באירוע פלילי, והם חוקרים כעת את נסיבות המקרה. על פי חשד המשטרה, מי שאחראים על זריקת הרימון הם כמה עבריינים ממשפחת ג'רושי מרמלה שלא הורשו להיכנס למועדון ושלחו לכאורה אדם מטעמם שיזרוק את רימון ההלם כנקמה על הפגיעה בכבודם.

"היו כמה אנשים ממשפחת ג'רושי שרצו להיכנס למועדון אבל המאבטחים סירבו לתת להם להיכנס. הם התעמתו עם המאבטחים, וזמן קצר לאחר מכן אחד מהם כנראה חזר למקום ועל פי החשד זרק את הרימון כנקמה", מעריכים גורמים במשטרה. "אנחנו בודקים את הכיוון הזה בשעות האחרונות".

 
ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "עם קבלת הדיווח אודות האירוע, נפתחה חקירה במשטרה. בתום סריקות חבלן משטרה נמצאו שרידי רימון הלם שהועברו להמשך מיצוי ראיות במעבדות הזיהוי הפלילי, לצד גביית עדויות ואיסוף חומרי תיעוד, לבחינת הרקע והנסיבות".