משה דבש ובנו יוסי, בעלי דוכן פלאפל ברמת גן, הרוויחו בשנים האחרונות מיליוני שקלים מהימורים באינטרנט, אלא שלטענת המשטרה והפרקליטות, האב והבן ניהלו מערך לא חוקי של הימורים דרך אתרים בחו"ל שהניבו לשניים רווחים עצומים.

על פי חשד המשטרה, את הכספים שהרוויחו השניים, הם העבירו לחשבון הבנק של אם המשפחה, שושנה, זאת כדי לטשטש את עקבות הכסף שהרוויחו ולהעלים אותו מרשות המיסים.

השניים עסקו כך נראה בכל סוגי ההימורים האפשריים; מליגת האלופות בכדורגל, דרך הליגה האנגלית והגרמנית, משחקי כדורסל ב-NBA וגם ענפי ספורט אחרים כמו מרוצי סוסים.

במשך ארבע וחצי שנים ניהלו האב ובנו דוכן פלאפל מצליח בשעות היום, ובשעות הצהריים, אחרי שנעלו את המקום, פנו לעיסוקם העיקרי - המהמרים ואתרי ההימורים שהניבו להם רווחי ענק.

לאורך השנים השניים שילמו עמלות לסוכנים על צירופם של מהמרים חדשים ואף העסיקו גובה מטעמם שגבה את הכספים מהמהמרים, כשלעיתים היו מגיעים וגובים בעצמם את הכספים הרבים. "היו מקרים שלמהמרים לא היה כסף אז הם מסרו צ'קים דחויים", סיפר אחד הסוכנים שעבד אצל בני משפחת דבש.

על פי החשד, עשרות מהמרים נהגו להמר אצל השניים בסכומי ענק, ובשלב מסוים השניים הפקידו כ-900 אלף שקלים במזומן בחשבונה של האם שושנה ולא טרחו לדווח על הימוריהם לרשות המיסים, ולמעשה הלבינו את ההון שאותו הרוויחו.

וכך, לפני כמה חודשים נחקרו האב ובנו במשטרה לאחר מידע שהגיע לשוטרים, אך הם הכחישו שמדובר בכספי הימורים. "את הכסף כולו הרווחנו ממכירת דוכן הפלאפל", טענו השניים בחקירתם, אך חוקרי המשטרה חקרו מנגד את הסוכנים והגובה שעבדו מטעמם של האב ובנו.

למרות ההכחשות של השניים, החליטה המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה על הגשת כתב אישום לבית המשפט המחוזי בעיר המייחס לאב ובנו עבירות של העלמות מס, הלבנות הון, מרמה, עורמה ותחבולה, ולא פחות -89 עדים אמורים להעיד נגדם מטעם התביעה.

עו"ד יניב שגב (צילום: דוברות הטכניון)
עו"ד יניב שגב | צילום: דוברות הטכניון

הפרקליטות דורשת בנוסף מבית המשפט לחלט שלוש דירות שבבעלותם של הבן והאב ברמת גן ששוות על פי ההערכות כמה מיליוני שקלים, שני כלי רכב, את 900 אלף השקלים שהופקדו בחשבונה של אם המשפחה ועוד מאות אלפי שקלים במזומן. את הנאשמים מייצג עו"ד יניב שגב שאמור בקרוב למסור לבית המשפט את תשובתו לכתב האישום החמור.