שירות בתי הסוהר פנה לבית המשפט בדרישה להשאיר את ראש ארגון הפשע נאסר חרירי בהפרדת יחיד בבית הכלא בשל מסוכנותו לציבור, וחשף מסמכי מודיעין שמתריעים על כך. חרירי מרצה עונש של 18 חודשי מאסר בגין סחיטה באיומים ויש נגדו תיק נוסף וחמור של סחיטה באיומים של קבלן שזכה במכרז ונסחט על ידו ביותר מ-12 מיליון שקל. 

על פי גורמי מודיעין בשב"ס, חרירי הוא ראש ארגון מהמסוכנים בישראל, אלים המסוכן לציבור ויש להשאירו בהפרדת יחיד לעוד חצי שנה נוספת. חרירי שוהה כיום באגף הפרדה בכלא רימונים. 

בבקשה מפרטים גורמי המודיעין בשב"ס את הסיבות להשארתו של חרירי בהפרדה: ביטחון בית הסוהר, שמירה על שלום בריאותם של האסירים והסוהרים, מניעת פגיעה ממשית במשמרת ובאורח החיים התקין של בית הסוהר שניתן להגיע לכך רק בהשארתו בהפרדה.

הדו"ח המודיעיני על נאסר חרירי
הדו"ח המודיעיני על נאסר חרירי

חרירי מוגבל במספר האנשים שהוא יכול לשוחח איתם פרט לעורכות דינו שני מורן ותום הלפרין. בנוסף הוא מנוע ביקורים מחשש שיעביר מסרים לחייליו בשטח לבצע חיסולים או פגיעות בעבריינים יריבים.

"חרירי הוא ראש ארגון פשע, אלים מכווין אירועים שליליים", נקבע בדו"ח המודיעיני שהוגש לבית המשפט המחוזי מרכז-לוד. בדו"ח נטען כי משטרת ישראל קובעת שחרירי מסוכן במיוחד בשל הרשעתו בעבירות של סחיטה באיומים.

"חרירי עומד בראש כנופיה המבצעת פעילות פלילית במגוון תחומים רחב מאוד", נכתב בדו"ח. "המשך פעילותו הפלילית תוך גיבוי מלא מצד עשרות חייליו הפרוסים במתקני הכליאה השונים... המשך פעילותו הפלילית של המשיב (חרירי) משתרעת על מחוץ לכותלי בית הסוהר תוך הפעלת 'חייליו' הסרים למרותו במגוון תחומי פעילות פלילית ולרבות אלימות. למשיב קשרים ושיתוף פעולה עם ארגוני פשע מקבילים".

בדו"ח נוסף נאמר על חרירי: "האסיר מעורב בסכסוך המוכר למשטרת ישראל אשר גבה בשנה האחרונה מספר קורבנות (חרירי מסוכסך עם ראש הארגון סמיר בכרי). קיים מידע רב אודות המשך כוונות פגיעה הדדיים בעת כתיבת שורות אלה נראה כי הסכסוך ממשיך להסלים ונשקפת מסוכנות גבוהה מהאסיר וכלפיו".

חרירי יגיב בימים הקרובים לבקשה להשאירו באגף הפרדה יחיד.