תלמיד בן 17, תושב אחד היישובים בשרון, התחזה על פי החשד לדוגמנית ממיאמי ועקץ בחודשים האחרונים כמה גברים בעשרות אלפי שקלים באינסטגרם, לאחר שהבטיח לשלוח להם סרטוני עירום ונעלם עם כספם. 

"הייתי בטוח שמדובר בדוגמנית אמיתית כי 'הפרופיל שלה' באינסטגרם נראה אמין לחלוטין", מספר ל-mako י', אחד הגברים שנעקצו על פי החשד על ידי הצעיר בן ה-17. "בחיים לא הייתי מאמין שנער בגיל הזה יעקוץ אותי ככה וייתחזה לבחורה. אני עדיין בהלם שהוא הונה אותי באלפי שקלים".

כזכור, תחילת הפרשה, כשעוד לא היה ברור מי עומד מאחורי הסחיטות וההודעות, נחשפה לראשונה בשבוע שעבר ב-mako, עם סיפורו של ד', חייל משוחרר ממרכז הארץ, שהתכתב לתומו עם בחורה צעירה באינסטגרם, ומהר מאוד ההתכתבות בין השניים התחממה והצעירה הבטיחה לשלוח לו סרטון עירום תמורת 200 שקלים. 

ד' שלח לצעירה את הכסף דרך אפליקציית BIT, אבל אחרי שהכסף עבר והסרטון לא הגיע, הוא החל להבין שמשהו לא כשורה. למרות זאת, ד' נסחף פעם אחר פעם, ושלח לצעירה המתחזה עוד כמה אלפי שקלים בכמה פעימות, וזו טענה בפניו שהכסף אמנם עבר בביט אך לא הגיע לחשבון הבנק שלה.

"שלחתי לה אלפי שקלים בביט והיא טענה שמעולם לא קיבלה את הכסף, דבר שנראה לי מאוד מוזר. הייתי תמים אז שלחתי לה עוד, אבל את הסרטון לא קיבלתי מעולם, דבר שהדליק לי נורה אדומה", סיפר ד' להוריו, וזמן קצר לאחר מכן נדהם אביו לגלות שהצעירה הונתה את בנו בסכום של 11 אלף שקלים.

"הבן שלי תמים מאוד, נסחף לתוך הרפתקה ועקצו אותו. פשוט ניצלו את תמימותו בצורה המכוערת ביותר", סיפר האב ל-mako, ובהמשך התברר ש"הדוגמנית הצעירה" איימה על ד' שתשלח אנשים שייפגעו בו אם ידרוש את כספו חזרה, כסף שלטענתה לא קיבלה מעולם.

האב ובנו ניגשו והגישו תלונה במשטרת פתח תקווה נגד הצעירה, התלונה הועברה לטיפול יחידת הסייבר במשטרה, וימים לאחר הפרסום כאן אצלנו ב-mako, חלה תפנית דרמטית בעלילה.

בשבוע שעבר צלצל הטלפון של אביו של ד' בשעת לילה מאוחרת, ועל הקו הייתה אישה מאחד היישובים בשרון שחשפה בפניו שאותה דוגמנית שעקצה את בנו הייתה בעצם בנה בן 17. "היא סיפרה שמדובר בבן שלה שהתחזה לדוגמנית ולקח תמונה של בחורה צעירה ממיאמי ושתל באינסטגרם כדי שזה ייראה אמין. הייתי בשוק", מספר אביו של ד'.

"חשבתי על הכול, אבל על תלמיד תיכון מחונן שייעשה כזה עוקץ? וואו, זה מטורף. זאת הזיה, ממש ככה. אמו של הצעיר בכתה לי בטלפון הבטיחה להחזיר לבן שלי את הכסף והתנצלה. היא סיפרה לי שהבן שלה אמור להתגייס ליחידה מובחרת".

"לא ידעתי על זה כלום ולא חשבתי שהוא עושה דברים כאלה", הסבירה האם לאביו של ד'. "אין לי מושג למה הוא עשה את זה. לא חסר לו כלום. אני אשלח אותו לטיפול גמילה מיוחד כדי שלא יחזור על מעשיו. אני מתנצלת מעומק ליבי".

לדברי האב, מרבית הכסף, כ-8,000 שקלים, אכן הוחזר לבנו, אך הוא אינו מתכוון לוותר ובטח שלא לבטל את התלונה. "מדובר במעשה חמור מאוד שגרם לבן שלי ולנו עוגמת נפש רבה מאוד. איך הורים לא מפקחים על הבן שלהם? איך הם לא בודקים מה הוא עושה בלילות באינטרנט? אסור שדברים כאלה ייתרחשו".

בהמשך התברר שאחרי הפרסום כאן אצלנו, ולאחר התלונה שהוגשה על ידי ד' ואביו, שתי תלונות על מקרים דומים הוגשו למשטרה, והחשד הוא שאותו תלמיד מחונן היה זה שעקץ שני גברים נוספים באלפי שקלים תמורת סרטונים שלא קיבלו מעולם.