צוות החקירה המיוחד שהוקם במשטרת דובאי לחקור את נסיבות הרצח של העבריין העכואי גסאן שמסייה בן 32 חושד כי לפחות שלושה מתוך שמונת החשודים היו מעורבים באופן ישיר או עקיף ברצח והשאר ככל הנראה ישוחררו בימים הקרובים או יישארו לצרכי תשאול נוספים. החוקרים חושדים שהרצח כן היה מתוכנן עוד בעת שהחשודים ישבו במסעדה בה נכח המנוח. 

"הרצח לא תוכנן בארץ אבל בעת הישיבה במסעדה כן היו דיבורים לרצוח את המנוח. לפחות שלושה מעורבים ברצח", טוען גורם ישראלי המסייע לחוקרים במשטרת דובאי. "זה לא היה רצח ספונטני, הועברו פרטים למשטרת דובאי בנוגע לעבר הפלילי של חלק מהמעורבים באירוע. יש שיתוף פעולה טוב עם משטרת דובאי וסייענו להם בשנה האחרונה במעצר של כמה עבריינים ישראלים שהתכוונו לבצע פשעים חמורים או מעורבים בסחר בקוקאין".

החוקרים עברו על כל מצלמות האבטחה ועצרו את החשודים כארבע שעות לאחר הרצח בכדי למנוע מהם בכל דרך להימלט מדובאי. תמונות החשודים הועברו לשוטרים ובקרים בשדה התעופה בדובאי וכך למעשה סיכלו כל אפשרות לבריחתם מהמדינה.

"היה חשש כבד שאחרי הרצח הם יברחו בטיסות לישראל ולמערב אירופה", ציין גורם בדובאי המעורה בפרטי הפרשה ומקורב לצוות החקירה, "הרשויות  בדובאי הצליחו תוך זמן קצר לגלות מי החשודים ברצח והם היו די מופתעים ממעצרם. יש מצלמות שתיעדו כל מה שקרה במסעדה ומחוצה לה. הראיות מוצקות וברורות. השאלה אם כל החשודים יואשמו ברצח".