עם הגעתן של החדשות האופטימיות בדבר שחרורה הקרב של נעמה יששכר מהכלא הרוסי, נורית חדד, אמו של נתי חדד הכלוא בכלא המרכזי בקוסומוי, פונה הבוקר בקול רועד לראש הממשלה בנימין נתניהו, ומתחננת שיחזיר גם את בנה ארצה.

"תציל את נתי, תציל את הבן שלי לפני שיהיה מאוחר, תחזיר לי אותו הביתה בריא ושלם", אומרת חדד בסרטון שצולם מחוץ לכתלי בית הסוהר בתאילנד והועבר לנתניהו. "אני מאושרת שאתה מחזיר את נעמה ואני הכי שמחה, הילד שלי מרוסק, אני פוחדת לקבל את הילד שלי בתוך שקית שחורה. אני מתחננת ראש הממשלה, הבטחת לי בכנס בטבריה להחזיר אותו, בבקשה ממך כבוד ראש הממשלה, טלפון אחד למלך תאילנד והילד שלי חוזר. הילד שלי לא עשה רע, הוא עשה רק טוב".

כזכור, בנה של נורית, נתי, עצור בתאילנד כבר למעלה משלוש שנים לאחר שנדון לארבעה שנות מאסר בפועל (אחרי שריצה כבר שנתיים מאסר על ניהול מרפאה שלא כחוק) על החזקת תרופות שלא במרשם במרפאה שניהל בעיר קוסומוי.

נורית, שמלווה את בנה כבר חודשים ארוכים, עוזבת וחוזרת לתאילנד, ממתינה בדריכות לקראת החלטת רשויות האכיפה בעניין בנה בנוגע לשחרורו והחזרתו לישראל. ההחלטה, שנדחתה כזכור פעם אחר פעם, אמורה להתקבל באופן סופי ככל הנראה בסוף החודש או בתחילת פברואר לכל המאוחר.

"נתי יושב בכלא על לא עוול בכפו. הבן שלי הציל את חייהם של ישראליים רבים והמצב שלו הולך ומתדרדר מיום ליום", היא מוסיפה בשיחה עם mako, "נתי חי בין ייאוש לתקווה לקראת הדיון הקרוב. הוא כמעט ולא אוכל והייאוש ניכר היטב בעיניו. אני לא מאחלת לאיש את הגיהנום שהבן שלי עובר, את הסבל השחור משחור שהוא מנת חלקו מדי יום ביומו. כבר כמעט ארבע שנים שאני לא עוצמת עין, בוכה בלילות, ופוחדת שיתקשרו אליי ויגידו לי שחס וחלילה קרה משהו נורא לבן שלי והוא מת. זה הפחד הכי גדול שלי".

לדבריה של נורית היא פותחת כל יום בתפילת שחרית ומתפללת לשלומה של נעמה יששכר ומאחלת לה שתשתחרר בקרוב מהכלא ותחזור לחיק משפחתה: "אני יודעת שגם היא סובלת מאוד, ואנחנו בעם ישראל ערבים זה לזה. אני מתפללת לבורא עולם שידאג לשחרר את נעמה ויחזיר אותה למשפחתה בריאה ושלמה. אני יודעת שגם היא עוברת שם גיהינום".

נתי חדד 2018
נתי חדד לפני מעצרו

במהלך השבועות האחרונים ביקרו את חדד עשרות מטיילים ששוהים בימים אלה במדינה האסייתית, וביום חמישי האחרון זכה חדד לביקור מיוחד בתאו, כשהזמר מאור אדרי ששוהה בחופשה בתאילנד הגיע יחד עם נורית לבית הכלא. לדבריה של האם אדרי עזב את הכלא בתחושות קשות ובהלם מוחלט והתאפק שלא לפרוץ בבכי. 

"מאור היה מקסים. הוא חיזק ועודד מאוד את רוחו השבורה של נתי והיה בהלם מאיך שהוא נראה. הוא היה נרגש מאוד והתאפק שלא לבכות. הוא הכיר נתי מביקורים קודמים בתאילנד, ומתברר שנתי עזר לו לא פעם", אומרת נורית.

מאוד אדרי ונורית חדד
מאוד אדרי ונורית חדד מחוץ לכלא בקוסומי | צילום: צילום פרטי

במהלך הביקור בתאו, סיפר חדד נתי לאמו כי כמעט כל יום הוא נחשף למותם של אסירים שונים בכלא והחשש מהגרוע מכל לא נותן לו מנוח: "כל יום מוציאים מפה שלוש-ארבע גופות של אסירים. הם מתים כאן כמו זבובים. זה מפחיד מאוד. מה שמחזק אותי זה שאת פה ובלעדייך הייתי מת מזמן", אמר חדד לאמו.

עוד במהלך הביקור ביקש נתי להתעדכן בסיפורה ומצבה של נעמה יששכר, ואחרי שעודכן בכל ההתפתחויות במצבה של הצעירה הישראלית שעצורה ברוסיה, הוא אמר לאמו בקול שבור: "אני מאחל שישחררו את נעמה ויחזירו אותה הביתה למשפחתה, אבל במקביל אני פה, קבור בתאילנד כבר כמה שנים ולאף אף אחד לא באמת אכפת ממני. בבקשה תצילו אותי לפני שיהיה מאוחר".

ממשרד ראש הממשלה טרם התקבלה תגובה לדברים.