חיפה: תושב העיר בשנות ה-30 לחייו הגיע לפני כמה חודשים בשעת לילה מאוחרת לחנות בגדי יוקרה באזור מגוריו, ויחד עם חברו שהגיע עמו פרצו השניים למקום וגנבו בגדים בשווי של כמאה אלף שקלים.

תחילת הסיפור כאמור לפני כמה חודשים, אז הגיע החשוד, י', לחנות הבגדים יחד עם חברו כשהם מצויידים בכלי פריצה ולאחר שהחליפו את לוחיות הרישוי ברכבם. עם הגעתם למקום, יצא י' מהמכונית כשהוא אוחז במוט ברזל גדול וניסה לפרוץ את דלת החנות.

אחרי מספר ניסיונות פריצה כשכשלו, הוא החליט להסתער על דלת המקום, בעט בה כמה פעמים, שבר אותה ונכנס פנימה. מיד אחריו נכנס גם חברו, ותוך דקות עזבו השניים את המקום כשבידם לא פחות מ-120 ג'ינסים מסוג "דיזל"  בשווי של כמאה אלף שקלים.

את הג'ינסים שנגנבו מכר י' יחד עם חברו באחד השווקים בעיר במחירים נמוכים משמעותית ממחירם בחנות, ורק כעבור כחודש הצליחו חוקרי המשטרה לעלות על עקבותיו ועצרו אותו בחשד לפריצה.

חוקרי המשטרה, שצפו באחד הסרטונים מזירת האירוע הצליחו לזהות את י', ובמהלך חקירתו הוא הודה בפריצה לחנות אבל לא החזיר את הסחורה הגנובה מאחר שכאמור הספיק למכור אותה לאזרחים תמימים שכלל לא היו מודעים לעובדה שרכשו סחורה גנובה.

נגד י' הוחלט להגיש כתב אישום לבית המשפט השלום בחיפה בגין עבירות של פריצה וגניבה, והתביעה במשפטו ביקשה מבית המשפט לגזור עליו עונש מאסר בפועל, ובנוסף גם דרשה לחלט את המכונית ששימשה אותו לצורך הגניבה.

סנגורו של י' ביקש מנגד להתחשב בנסיבות חייו של מרשו ובמצבו הכלכלי, ודרש להטיל עליו עונש מאסר שירוצה בעבודות שירות. "אני מתנצל על מה שעשיתי ורוצה לחזור לחיות חיים רגילים כמו כולם ולפתוח דף חדש", אמר י' במהלך המשפט.

בתום הדיון החליטה השופטת להתחשב במצבו של י' וגזרה עליו שמונה חודשי מאסר בפועל שירוצו בעבודות שירות, שישה חודשי מאסר על תנאי וחילטה את המכונית שלו לטובת קופת המדינה.