שלמה עטייה, נהג מונית מירושלים, מרותק למיטתו זה שבועות ארוכים - זאת בעקבות פציעה חמורה שנגרמה לו בעת עימות עם נהג אחר בחניון בית החולים שערי צדק. נדבן מיליונר שתורם רבות לשערי צדק, חנה בחניית תחנת המוניות. כשעטייה הסב את תשומת ליבו לכך, הנדבן דחף אותו בעוצמה וגרם לפציעתו.

לדברי עטייה, הוא רצה להזהיר את הנהג התוקף כי אם לא יזיז את מכוניתו, הוא עשוי לקבל דו"ח. "חסתי עליו, אמרתי: יש מצלמות, למה לך? אתה תקבל דו"ח", הסביר עטייה, "גם למונית מהתחנה אסור לעמוד פה אם יש יותר משתי מוניות. אם מונית שלישית תעמוד, היא ישר תקבל דו"ח. הוא יצא מהאוטו כאילו הכיש אותו נחש, נעמד מולי וקילל אותי קללות שלא נעים לי לספר אותן בשידור. לא תיארתי לעצמי שזה מה שיעשה".

"הוא עמד ממש מולי, רותח מזעם, ופתאום הרגשתי דחיפה. לא יכולתי לעצור, עפתי על העמודים העגולים כנגד פיגועים. הרגשתי ממש כמו משותק".

מאילו פציעות אתה סובל?
"שלומי קשה מאוד, מרגיש לא טוב. יש לי כאבי תופת בצלעות, יש לי צלעות שבורות, ויש לי נקב בריאה. זה מקשה עליי את הנשימה".

נפלת על עמוד מברזל.
"מה זה נפילה, זו נפילה שראיתי כוכבים ביום. איזו דחיפה הוא נתן לי. אני מתפלא על בן אדם כזה מבוגר. הוא ראה את המצב, במקום שהיה בא אליי ושואל, עשה את מה שעשה. זה כבר נעשה, אבל תציע עזרה, תעשה משהו - במקום זה, עלה לאוטו שלו ורצה לברוח. אחד המאבטחים משערי צדק בא לפניו, דפק לו במכסה המנוע ואמר: 'רגע', צילם אותו וצילם את המספר, אחרת לא היינו יכולים ליצור איתו מגע".

כשעצרו אותו, מה התברר לך?
"שמדובר בבן אדם מיליארדר שתורם המון לשערי צדק, וגם לעוד כמה מקומות שאני לא יודע עליהם".

הוא חשב שאם הוא תורם לבית החולים, הוא גם בעל הבית.
"בדיוק ככה. מה זה הדבר הזה? הוא ממש הרס לי את החיים. אני היום חמישה שבועות אחרי המקרה ועוד סובל סבל קשה מאוד, עם כאבים איומים. הלילה, לדוגמה, לא ישנתי אפילו שעתיים מרוב כאבים. לא היה לי אוויר. יש לי נקב בריאה, היום תגיע פיזיותרפיסטית נשימתית ותנסה לעזור בקצת. אני צריך ללכת למרפאת כאב, אולי יעזרו לי עם כדורים. אני לוקח המון משככי כאבים".

התוקף התקשר אליך?
"שום דבר, לא הציע כלום. להפך, אשתו אמרה לו: 'תגיע אליי מהר, בוא ניסע מפה. תראה מה עשית לו'. כל הסיפור היה בגלל אשתו. היא דיברה עם שתיים-שלוש נשים בחוץ והוא לא רצה להפריע לה. בגלל שאני 'הפרעתי' לו, כשאמרתי שיש פה מצלמות, הוא קם ועשה את מה שעשה. הוא הרס אותי נפשית, פיזית וכלכלית. הרכב שלי עומד כבר חמישה שבועות".

עו"ד שלומי בן דור המייצג את עטייה: "כל חטאו של מרשי שהסב את תשומת לב התוקף אשר חנה בחנייה המיועדת למוניות, וכי המקום מצולם והוא עלול לקבל דו"ח. בתגובה, יצא התוקף מרכבו, תקף את מרשי, אדם כבן 80, נכה צה"ל ונהג מונית במקצועו. אני מצפה כי תיק החקירה יועבר עוד השבוע לפרקליטות מחוז ירושלים, להגשת כתב אישום כנגד התוקף".

תגובת בית החולים שערי צדק: "מדובר באירוע בין שני אנשים פרטיים ללא קשר לשערי צדק. בניגוד לנטען, שערי צדק שיתף פעולה באופן מלא עם המשטרה והגורמים החוקרים. חומרי החקירה לרבות התיעוד הועברו לידי המשטרה ביום הגשת התלונה והדברים מתועדים".

תגובת משטרת ישראל: "מיד עם קבלת התלונה במשטרה, נפתחה חקירה ונגבתה עדותו של המתלונן. במסגרת החקירה, בוצעו מגוון פעולות לרבות חקירת החשוד שנעצר, בשנות ה-70 לחייו, במטרה להגיע לחקר האמת. עם סיום החקירה יועבר התיק לעיון והחלטת גורמי התביעה במטרה למצות עמו את הדין".