העבריין אלנור אלייב מנתניה, שאיבד לפני כשנה את רגלו בניסיון חיסול, יצא באחרונה ל"מסע נקמה" ומטיל את אימתו על עבריינים מקומיים ובעלי עסקים - כך על פי החשד.

"אין לו מה להפסיד", טוען גורם המעורה בפרטים, "הוא השתקם ומנסה לדרוש פיצוי כספי מכל מי שהוא חושד שהיה מעורב בהנחת המטען ברכבו. בכמה מקרים נזרקו מטענים ורימונים לעבר מי שלא שילם לו. בנוסף הוא התחבר לעבריינים מקומיים והם מפחידים בעלי עסקים, אלנור הוא סוג של קבלן הוצאה לפועל. האיש הרע שנשלח לקחת את הכסף".

אלנור אלייב (צילום: פייסבוק)
אלנור אלייב | צילום: פייסבוק

בחודשים האחרונים עלה שמו של אלייב אצל חוקרי תחנת משטרת נתניה כמי שמעורב בשורה של מעשי סחיטה, איומים וזריקת רימוני הלם. הוא נעצר כמה פעמים, אך שוחרר בשל חוסר ראיות. "אנחנו עוקבים אחריו, הוא על הכוונת שלנו", ציין גורם במשטרה.

"מי שלא משלם לאלנור כסף יודע שיחטוף רימון", טוען עבריין נתנייתי, "הוא יותר מסוכן בלי רגל מאשר עם שתי רגליים. אנשים בנתניה רועדים ממנו, הוא ממש לא צפוי".

אלייב (26), שנחשב ליעד מודיעיני בכיר של היחידה ללוחמה בפשיעה של משטרת מרחב השרון, הסביר בריאיון בלעדי ל-mako מיד עם שחרורו מהשיקום בבית החולים על מצבו: "אריה פצוע הוא אריה מסוכן. כבר עכשיו אנשים בפאניקה שאחזור לעיר. אני אחזור לעולם הפשע כי אני לא מכיר שום דבר בחיים".