אירוע אלים ויוצא דופן בעיר רהט: קטטה שפרצה בין שתי משפחות ביישוב הובילה לאירוע אלים במהלכו הוכה אחד התושבים במעדר. האירוע החל לאחר שבני אחת המשפחות טענו כי גברים מהמשפחה השנייה קיללו את בנותיהם ופגעו בכבודן. "הם עשו מעשה שאצלנו הוא פשוט לא ייעשה", טען אחד מהם בחקירתו במשטרה.

וכך, לאחר דין ודברים בין שני הצדדים, הגיעו כמה צעירים השייכים לשתי המשפחות למקום מפגש שקבעו מראש בניסיון להרגיע את הרוחות, ולאחר שיחה בין שני הצדדים נראה היה שהאירוע הסתיים.

אלא שכעבור כמה ימים, א', צעיר מאחת המשפחות, סיים את עבודתו ועשה את דרכו לביתו, אז הוא נתקל ב-ד', צעיר בן המשפחה השנייה, ולאחר ויכוח שהתלהט בין השניים, לקח ד' מעדר הסתער לעברו של א' ותקף אותו בראשו כמה פעמים.

"הוא פשוט היכה אותי באכזריות עם המעדר. זרקתי לעברו אבנים, וניסיתי לעצור אותו, אבל הוא המשיך לתקוף אותי ונתן לי כמה מכות בראש. אלוהים יודע איך נשארתי בכלל בחיים, אם בני המשפחה שלי שגרים ליד לא היו מגיעים לעזור לי הייתי מת", שחזר א' את האירוע בעדותו במשטרה.

בהמשך התברר כי מעבר להגעתם של בני משפחתו של א' למקום, בחירתם להזעיק את כוחות המשטרה הייתה זו שהצילה את חייו של הצעיר שהוכה. "מה שהכי מחריד הוא שאף אחד לא הזעיק ניידת נט"ן לאירוע. קיבלנו קריאה במוקד 100 ושלחנו במהירות ניידת משטרה", מספרת רס"ר ליטל אבוחצירה, חוקרת בתחנת משטרת רהט. "עצם ההגעה שלנו למקום היא זו שהצילה את חייו של א' שהוכה באכזריות".

א' פונה לבית החולים 'סורוקה' במצב קשה כשהוא סובל משברים בגולגלת וחבלות קשות באזור חזה, ולאחר טיפול רפואי שקיבל עם הגעתו לבית החולים הצליחו הרופאים להוציאו מכלל סכנה. זמן קצר לאחר מכן עצרו השוטרים את ד', וזה הודה בחקירתו במעשה וטען כי איבד שליטה אחרי שנזכר ש-א' קילל את בנותיו, ומעצרו הוארך בכמה ימים.