התפתחות בפרשת ניסיון החיסול הכפול בנהריה ומעצרו של העבריין שמוליק הרוש: חוקרי היחידה המרכזית במשטרת מחוז חוף חושדים כי הרוש ואנשיו ביצעו סיורים מקדימים סביב מקום עבודתה של  אימו של אבי מור (אחיינו של מיכאל מור שנפצע באורח קשה באירוע) כמה ימים לפני ניסיון החיסול, והחשד העיקרי הוא שהרקע למעשה הוא הסכסוך האלים בין הרוש לבין מור.

עוד חושדים החוקרים כי הרוש, יחד עם שניים ממקורביו, ביצעו את ניסיון החיסול כשהם עושים שימוש במטען חבלה משוכלל שהופעל ככל הנראה באמצעות טלפון סלולרי. ל-mako נודע כי החוקרים מתכוונים לעצור חשודים נוספים בפרשה ומנסים לגייס עד מדינה נגד הרוש, זאת לאחר שיהיו בטוחים שיש להם די ראיות מוצקות הקושרות אותו לאירוע באופן ישיר או עקיף.

ניסיון החיסול התרחש כזכור לפני כחודשיים, אז מור ושרעבי נסעו במכוניתם ברחוב מרכזי בנהריה, ודקה לאחר שעלו על הרכב, הופעל בו במטען נפץ במשקל של למעלה מקילוגרם. השניים נפצעו באורח קשה מאוד, אושפזו, חייהם ניצלו אבל הרופאים נאלצו לקטוע את רגליהם. זמן קצר לאחר מכן פתחו חוקרי ימ"ר חוף בחקירת הפרשה ועצרו שישה חשודים שנחקרו ושוחררו תוך זמן קצר.

לפני כעשרה ימים עצרו החוקרים את הרוש ושניים ממקורביו, שניהם בשנות ה-20 לחייהם, כחשודים בהנחת המטען והפעלתו, והחשד הוא שהם עקבו אחרי מור בנקודות שונות בנהריה, ולבסוף דאגו להטמין את המטען מתחת למכוניתו. נכון להיום הרוש נחקר רק פעם אחת וכך גם מקורביו, וכולם שמרו על זכות השתיקה בחקירתם.

"המשטרה הרסה לי בכוונה את החתונה", קבל הרוש שהיה אמור להתחתן כמה ימים לאחר מעצרו בפני מקורביו. "כל הסיפור הזה ייגמר בעוד כמה ימים ואין לי שום קשר לאירוע. אני בקושי מכיר את אבי מור, אז למה שאפגע בו בכלל? לא הייתי במקום האירוע".

את התיק המורכב מלווה פרקליטה בכירה מפרקליטות מחוז חיפה יחד עם צוות חקירה בכיר בימ"ר חוף, והחוקרים חוששים בשלב זה לחשוף בפני הרוש את כל הראיות שיש בידיהם נגדו מחשש שהוא עלול לשבש את החקירה, אך ציינו שקיימת התפתחות משמעותית ועליהם לבצע "עוד 15 פעולות נוספות".

עו"ד ציון שמעון, המייצג את הרוש, טען היום בבית המשפט  השלום בעכו כי אין שום מניעה שמרשו יסתובב בנהריה שכן הוא גר בעיר. "לא יכול להיות ולא קיים כל תיעוד שהוא זה שהניח את המטען", טען עו"ד שמעון. השופטת ג'ני טנוס צדה החליטה להאריך את מעצרו של הרוש בשישה ימים נוספים כדי לאפשר לחוקרים למצות את החקירה עד תום.