בית משפט השלום בתל אביב האריך ביום שישי בשלושה ימים את מעצרו של השף רפי כהן, שחשוד בפריצה לבית בת"א ובגניבת גנב רכוש יקר. כהן (46) נעצר לפני שלושה ימים בחשד שפרץ לדירה במרכז בתל אביב בשבוע שעבר וגנב מתוך הכספות כסף זר, תכשיטים, מחשבים ניידים, אייפד ורכוש נוסף. במשטרה חושדים שכהן או מי מטעמו מכרו את המחשבים הניידים.

בעלת הדירה שחזרה לבית נחרדה לגלות שהיא נפרצה וכי מרבית הרכוש נגנב מהכספות. חוקרי תחנת לב תל אביב פתחו בחקירה במהלכה נעצר כהן. החוקרים גבו עדויות מאנשים שראו את השף בסמוך לדירה.

על פי החשד, כהן הרים את רשת החלון של הדירה, נכנס פנימה וגנב את הרכוש. כהן הכחיש בחקירתו כי פרץ לדירה או גנב ממנה רכוש, וטען שהוא נוהג להסתובב באזור, אבל כי אין לו קשר לפריצה. ביום שישי בשעות הצהריים הובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב. החוקר ביקש להאריך את מעצרו בחמישה ימים וטען כי יש ממצאים פורנזיים הקושרים את כהן לפריצה.

לדבריו, מצלמות אבטחה תעדו את כהן מסתובב באזור הדירה. החוקר הודה שלא נמצאו טביעות אצבע של כהן על רשת החלון ולא ברחבי הדירה וכי הוא לא תועד בתוך הדירה. עם זאת, בידי החוקרים תמונה של כהן שתועד על ידי שומר באתר בנייה כשהוא בסביבת הדירה

"אני גר ברחוב", הודה כהן שביקש למסור לשופט את גרסתו ואמר: "כל יום אני מספר לאן אני הולך. עשו עליי תכנית טלוויזיה ללא ידיעתי. כל פעם שאני עובר במקום חושדים שאני רוצה לגנוב, גם  כשאני הולך עם האייפד שלי".

"עליתי משוק הכרמל לאלנבי, דילגתי מעל השער וישבתי בבניין ועישנתי. עשיתי טעות, אני לא אדם שקרן, אני אדם הגון וישר. אני לא יודע לגנוב. לא הגיוני שאדם פרץ ולא נמצאו טביעות אצבע שלו בדירה". כהן, שפרץ בבכי הוסיף: "אני עושה רק מעשים טובים. כל יום אני עוזר ומחלק אוכל לאנשים. התחלתי עבודה חדשה".

פרקליטתו של כהן מטעם הסנגוריה הציבורית ביקש לשחררו ממעצרו בטענה שאין שום ראייה הקושרת אותו לפריצה. יצוין כי כהן נעצר בשבועות האחרונים כמה פעמים בחשד לביצוע עבירות רכוש ושוחרר לאחר שהמשטרה לא הוכיחה את החשדות נגדו. השופט האריך את מעצרו של כהן בשלושה ימים כדי לאפשר למשטרה לסיים את חקירתה.