זה קרה לפני כעשרה ימים בדרום הארץ. ארבעה תלמידי תיכון בני 17, יחד עם צעיר נוסף בן 21, קיבלו מידע לפיו מעסה הפועלת ומתגוררת בשכונה בה הם גרים מסתירה בביתה אלפי שקלים בתוך כספת.

החמישה החליטו לשים את ידיהם על הכסף בכל מחיר, ותכננו את השוד לפרטי פרטים. הם עקבו אחרי האישה במשך כמה ימים ולפני כשבוע וחצי החליטו לבצע את השוד.

התכנית של הצעירים, לפחות על הנייר, הייתה כזו: אחד הנערים 17 ייכנס לביתה של האישה ויבקש ממנה לעשות לו עיסוי תמורת 200 שקלים. במהלך שהותו בבית הוא היה אמור להציץ סביב ולאסוף מידע על המקום בו היא מסתירה את הכסף, ואז אחד מחבריו היה אמור להתקשר אליו רגע לפני תחילת העיסוי ולהגיד לו ש"אמא שלו מחפשת אותו".

הצעיר בן ה-17 אכן נכנס לביתה של האישה, התיישב על המיטה וביקש עיסוי. הוא מסר לה שטר של 200 שקלים, עקב אחריה ואחרי היכן היא מחביאה את הכסף, וכאשר חזרה אליו, הטלפון שלו צלצל והוא טען בפניה שמדובר באמו והוא צריך לחזור הביתה. האישה, כמובן, שחררה אותו מוסרה לידיו את הכסף חזרה.

התלמיד יצאה מביתה של שכנתו וסיפר לחבריו היכן "המקום הסודי" בו מחביאה המעסה את כספי הלקוחות, והחמישה כבר החלו לתכנן יעשו עם הכסף והיכן יחגגו.

כמה שעות לאחר מכן אחד הנערים עטה על עצמו מסיכה והצטייד באקדח צעצוע, בזמן שנער אחר דפק על דלת ביתה, ובזמן שהאישה פתחה את הדלת, הנער רעול פנים נכנס לדירה ואיים עליה עם האקדח. האישה שנבהלה החלה לצעוק בקולי קולות, התנפלה על "השודד", אחזה בכתפו ונאבקה עמו כדי להסיט ממנה את האקדח מחשש שזה יממש את איומו לירות בה.

הנער, שהיה המום מתגובתה של האישה, נלחץ ונמלט מהדירה יחד עם חבריו שהמתינו לו בחוץ והם ברחו מאזור מגוריה של האישה כדי שלא ייתפסו.

שכנים ששמעו את צעקות האישה היו אלו שהזעיקו למקום את המשטרה, ואחרי שהשוטרים ערכו סריקות ברחבי השכונה, הם איתרו את הצעיר בן 21 ועוד שני נערים שהיו שותפים לניסיון השוד.

השלושה הובלו לתחנת המשטרה, שם אחד הנערים נשבר בחקירתו וסיפר על השתלשלות האירועים. למרות החקירה האינטסיבית שעברו, שני הנערים הנוספים שלקחו חלק באירוע טרם נתפסו ונעצרו.

פרקליטות מחוז הדרום הגישה השבוע כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד שלושה מהמעורבים בגין ניסיון שוד וקשירת קשר לביצוע פשע, ולבסוף החליטה לשחרר את אחד הנערים למעצר בית.