מריה קונסואלו לוארה, אמו של "אל צ'אפו" גוזמן, ראש קרטל הסמים המקסיקני' משתוקקת לפגוש את בנה - מי שהורשע בפברואר האחרון במשפט פדרלי בארה"ב בעבירות של הברחות סמים, חטיפה, ורצח. גזר דינו של גוזמן אמור להינתן במהלך הימים הקרובים, ועד אז נראה שאמו מוכנה לעשות הכל כדי לפגוש אותו - כולל שליחת מכתב לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

עורך דינו של "אל צ'אפו", חוזה לואיז רודריגז מסה, חשף לאחרונה כי לוארה (62), אשר מאובטחת 24/7 על ידי שומרים חמושים, שלחה מכתב לנשיא ארה"ב ובו הגישה בקשה לקבלת ויזה הומניטרית במטרה לבקר את בנה שאמור להישפט בקרוב למאסר עולם ועתיד לבלות את שארית חייו מאחורי סורג ובריח.  

"נכון להיום, נשיא ארה"ב טרם השיב לבקשתה של האם, אבל יש בידינו אישור לכך שהמכתב אכן הועבר לידי הבית הלבן", סיפר עורך דינו של ברון הסמים הידוע לשמצה בראיון לתחנת הרדיו המקסיקנית Fórmula.

כזכור, אל צ'אפו הורשע לאחרונה בייבוא של לא פחות מ-1,213,000 ק"ג של קוקאין, 222 ק"ג של הרואין וכמעט 50,000 ק"ג של מריחואנה לארה"ב, לצד כמויות אדירות של מתאמפטמינים שונים, כך על פי ממשלת ארה"ב.

"לפני כחודש קיבלנו אישור לכך שהבקשה לוויזה לטובת לוארה התקבלה, אך טרם קיבלנו אותה לידינו", מסר עורך דינו של גוזמן. "לא קיבלנו שום מידע חדש מהשגרירות האמריקאית, אבל לעזאזל, אנחנו בטוחים שבסוף טראמפ יעניק לה את הוויזה כי מדובר בעניינים הומניטריים", הוסיף העו"ד. 

הידיעה על בקשתה של אמו של גוזמן מגיעה מספר ימים אחרי שהתביעה הפדרלית בארה"ב קראה להעניש את "אל צ'אפו" בחומרה ולגזור עליו מאסר עולם ו-30 שנות מאסר נוספות כעונש על המעשים החמורים בהם הוא הורשע בפברואר האחרון.

אחרי משפט יוצא דופן שנמשך 3 חודשים, במהלכו העידו נגד גוזמן כ-14 מחבריו, שותפים לשעבר, וגם אחת המאהבות שלו, "אל צ'אפו" נמצא אשם בהברחת כמויות אדירות של סמים לארה"ב בפרק זמן שנמשך על פי החשד יותר מ-25 שנים רצופות. גזר הדין שלו אמור להינתן כאמור בקרוב, כשהתאריך שנקבע כרגע הוא ה-17 ביולי (יום רביעי הקרוב).