פרגוואי: סוחר סמים ברזילאי שנחשב לאחד מסוחרי הסמים הגדולים והאכזריים בדרום אמריקה נעצר ביום שני האחרון לפנות בוקר (שעון פרגוואי) בעיר הבירה אסונסיון במבצע יוצא דופן שתועד כולו ועלה לרשת.

מזכירות הסמים הלאומית של פרגוואי (Senad) הפתיעה אור ליום שני האחרון את לוי אדריאני פליסיו בזמן שישן בביתו לצד בת הזוג שלו. המעצר יוצא הדופן כלל עשרות גברים במדים שנכנסו חמושים מכף רגל ועד ראש לביתו של פליסיו ועצרו אותו במיטתו.

"זה הסנאד! לא לזוז, עמדו שם", נשמעים הכוחות צועקים לעברו של פליסיו בזמן שפרצו לביתו ונכנסו לחדר השינה שלו בשעת לילה מאוחרת. "מה השם שלך?", הם נשמעים כשהם שואלים אותו באגרסיביות. "לוי!", הוא נשמע עונה רגע לפני שאחד מאנשי הכוחות המיוחדים צועק שזהות החשוד אושרה והמעצר ממשיך.

רשויות המדינה בפרגוואי דיווחו לאחר המעצר כי בביתו של פליסיו נמצאו אמצעי לחימה, כסף רב במזומן, שעוני יוקרה, טלפונים סלולריים, מחשבי ומסמכים הקשורים לחקירה. עוד דווח כי סוחר הסמים שמבוקש גם בברזיל וגם בפרגוואי, החזיק בביתו שבאסונסיון כמה רכבי יוקרה שחנו מתחת לביתו.

"מדובר בהישג יוצא דופן אחרי שנה של עבודת חקירה מאומצת", סיפרה התובעת אליסיה ספריזה, מי שהובילה את המבצע יוצא הדופן של מי שנחשב לאחד מספקי הסמים הכי גדולים של שניים מארגוני הפשע הכי גדולים בברזיל ובדרום אמריקה.

"דוחות מודיעין שונים קושרים את פליסיו לסחר במריחואנה וקוקאין, כלי נשק והלבנת הון. כפי שציינו בעבר, לכידתו של פליסיו צפויה לפגוע אנושות בראש הארגון בו עמד, ה-PCC, מי שנחשב לארגון הפשע הברזילאי הגדול בעולם".

"יש לנו אינדיקציות ברורות על כך שהוא וחבריו עבדו עם הרשויות וזה מאוד מקשה עלינו להגיע אליהם. מדובר בעניין נורמלי בכל הקשור לסחר בסמים, ואנחנו מודעים לעובדה שבעזרת כספי המשחר שלהם הם שיחדו סוכנים שונים", סיפר פרנסיסקו איילה, דובר מזכירות הסמים הלאומית של פרגוואי.