פרקליטות מחוז תל אביב הגישה בימים האחרונים כתב אישום לבית המשפט המחוזי בעיר נגד העבריין שלום נוריאל משכונת פרדס כץ בבני ברק בגין סחיטת קבלנים בעיר.

מכתב האישום עולה כי נוריאל פנה לפני כשלושה חודשים לקבלן באתר בנייה ואמר לו: "תקשיב לי טוב, אני שולט בשכונה ואחראי על כל האזור. אתה והחברים שלך לא תוכלו לבנות באתר מבלי שתיתנו לי את הברזלים שיישארו לכם בסוף הבנייה. אם לא תיתן לי את הברזל אני אשרוף לך את המקום".

נוריאל הטיל אימה על הקבלן המפוחד והראה לו אתר בנייה סמוך שעליו סימני שריפה ואמר לו: "אני שרפתי את המקום הזה". הקבלן חשש שנוריאל יפגע לו באתר הבנייה ויגרום לו נזק כבד ונתן לו את הברזל שביקש.

בהמשך נוריאל שמע שהקבלן ומנהל האתר מתכוונים לפתוח שביל גישה למקום והוא ביקש להיפגש עם אחד מהם. "אתם לא יכולים לפתוח שום שביל גישה מבלי לשלם לי כסף, הרבה כסף. 100 אלף שקל", איים נוריאל על הקבלן.

הקבלן ומנהל העבודה הגישו תלונות לתחנת המשטרה בבני ברק נגד נוריאל. מתברר שלפני כשנה וחצי הוא השחית רכוש באתרי בנייה אחרים והטיל את אימתו על העובדים והקבלן והשחית רכוש. במשטרה חושדים שנוריאל גנב שני פטישי קידוח, הצית מכולה שהכילה פסולת, השחית רכוש, זרק אבנים על אחד העובדים, גרם נזק לרכוש וגנבו מצלמות אבטחה. באחד המקרים הוא זרק אבנים על עובדים באתר והטיח במנהל הפרויקט: "אני בעל הבית של המקום".

העובדים ומנהל האתר העידו במשטרה כי נוריאל איים עליהם, קילל אותם ודרש מהם בתוקף לתת את הברזלים (את הברזלים מכר לסוחרי מתכות) בלית ברירה הם מסרו לידיו ברזלים רק כדי שלא יגרום נזק לפרויקט.

נוריאל הכחיש במשטרה שסחט קבלנים והטיל את אימתו על עובדים. "אני מתפרנס מאיסוף ברזל. הקבלנים נתנו לי את הברזל מרצונם החופשי. לא איימתי עליהם בכלל", טען להגנתו. בכתב האישום נטען כי עדים רבים חששו להתלונן נגד נוריאל במשטרה.

בבקשה לעצור את נוריאל עד לתום ההליכים ציינה התובעת כי נוריאל בחר באורח חיים עברייני כדי להתפרנס והפך לבריון שכונתי שסוחט אנשים באיומים.

נוריאל, בן 24 מוכר למשטרה, ישב בעבר בכלא על עבירות אלימות. הוא הורשע לפני כחצי שנה בעבירות של איומים ותקיפה ובסוף החודש ייגזר דינו.