במשטרת המחוז הצפוני של המשטרה חוששים לחייה של הנערה היימנוט קסאו בת ה-9 מצפת שנעדרת מזה מעל שלושה ימים ולא נמצא שום רמז או סימן שיוביל למציאתה.

השוטרים בסיוע יחידת 'צור' של שירות בתי הסוהר בודקים את כל עברייני המין הנמצאים באזור תחת  פיקוח של היחידה כדי לבדוק את התנהלותם בימים האחרונים והאם הפרו את תנאיהם והאם יש להם קשר כלשהו להיעלמותה של קסאו.

התיעוד האחרון של היימנוט קסאו הנעדרת בת ה-9
התיעוד האחרון של היימנוט קסאו הנעדרת בת ה-9

"ככול שחולפים הימים קיים חשש כבד לחייה של הילדה הנעדרת", אומר קצין משטרה במשטרת המחוז הצפוני, "אנחנו הופכים אבן על אבן כדי לאתר אותה או למצוא קצה חוט שיוביל אליה".

"החוקרים בדקו את מצלמות האבטחה במרכז הקליטה בה מתגוררת קסאו אבל זה לא סייע לקדם את החקירה. במצלמות רואים שהיא נכנסת אבל לא יוצאת ממנו. השוטרים סרבו את מאות הדירות במרכז הקליטה בניסיון לאתר אותה אבל עד כה ללא תוצאות. עובדים  ודיירים תושאלו על ידי השוטרים האם הבחינו בקסאו לאחר שחזרה אבל שום מידע חדש לא התקבל שיכול לקדם את החקירה", הוסיף הקצין.

היימנוט קסאו בת ה-9 מהעיר צפת
היימנוט קסאו בת ה-9 מהעיר צפת

מחקירת המשטרה עולה, כי ביום ראשון סמוך לשעה 14:00 בצהרים קסאו חזרה מטיול בית הספר בדרכה לביתה במרכז הקליטה בצפת. היא השתתפה בחוג. בשעה 19:00 קסאו וחברותיה חילקו פלאיירים לבחירות בעיר. הם עברו בין דלתות התושבים ומסרו את העלונים.

"היא עברה דלת דלת בדירות של מרכז הקליטה וחילקה פלאיירים", שחזרה אמה בלצ'או, "אני מתחננת שתמצאו את הבת שלי. אני דואגת לה מאוד. אני חושבת שההיעלמות שלא הייתה מתוכננת היא לא נעלמה על דעת עצמה".

הפעם האחרונה שבה נראתה קסאו הייתה בשעה 19:30 ברחוב צה"ל 9 בצפת.  סרטוני מצלמות אבטחה תיעדו אותה נכנסת למרכז הקליטה אבל לא יוצאת ממנו. "הפכו את כל מרכז הקליטה לאתר את הילדה אבל לא הצלחנו למצוא אותה. תעלומה של ממש. יש לנו כמה כיווני חקירה, כולל אפשרות שמישהו חטף אותה", טוען קצין משטרה.