סיימון לבייב (שמעון יהודה חיות בשמו המקורי), מי שזכה לכינוי "נוכל הטינדר", מסתבך פעם נוספת. לבייב, שבאחרונה נעלם מהרשתות החברתיות, לא טרח להודיע או להגיע לשימוע בעניינו עם פרקליטות מחוז תל אביב, בגין פרשה שבה היה מעורב יחד עם אביו, הרב יוחנן חיות.

על פי החשד, הרב חיות ובנו היו שותפים במעשי הונאה בהיקף של מיליוני שקלים ש"נעקצו" מאנשי עסקים, תוך שהרב חיות הציג את בנו כאיש עסקים לגיטימי בשם "סיימון לבייב". זאת, בעודו מסתיר מהם את העובדה שמדובר בבנו ובאדם שנגדו עומדים כמה תיקי הונאה במשטרת ישראל, תחום שמוכר לחיות היטב מעברו.

מכתבי השימוע שנשלח ללבייב ואביו לפני כחצי שנה, ובעוד האב דאג לייצוג משפטי לבייב עצמו התקשה למצוא עורכי דין שייצגו אותו בשימוע, משום שחלקם דרשו סכומי כסף גדולים.

סיימון לבייב ואביו הרב יוחנן חיות (צילום: אבשלום ששוני, flash90)
סיימון לבייב ואביו הרב יוחנן חיות | צילום: אבשלום ששוני, flash90

הרב חיות כבר עבר באחרונה שימוע בפרקליטות מחוז תל אביב, במהלכו הכחיש את החשדות נגדו בגין מעשי מרמה והונאה של אנשי עסקים בארץ ובעולם. מנגד לבייב נדרש להגיע לפרקליטות על מנת לצלם את חומרי החקירה ולהתייצב לשימוע, אך כאמור לא עשה את זה עד היום.

ל-mako נודע כי בפרקליטות קבעו שעל לבייב ואביו להגיע לשימוע עד סוף חודש מאי, אך מאז חלפו כבר שלושה חודשים. על כן, נשקל בכובד ראש להגיד נגד לבייב כתב אישום. "לא נחכה לו", ציין גורם בפרקליטות, "הוא זומן כחוק והוא מתעלם ולא יוצר קשר".

מטעמו של לבייב טרם נמסרה תגובה.