תושבת נתניה בת 68 נעצרה לאחרונה בחשד שניהלה תחנת סמים גדולה בעיר יחד עם כמה מילדיה, תחנה פעילה שגלגלה לאורך השנים על פי הערכות המשטרה עשרות מיליוני שקלים.

התחנה פעלה 24 שעות ביממה, כולל חגים ושבתות, בדירת מגורים תמימה למראה בדרום העיר. לאורך השנים האחרונות אלפי צרכנים רכשו במקום סמי פיצוציות, ובין הלקוחות שלה היו אלה בעיקר בני נוער.

"בכל שעה ביממה אפשר היה לקנות סמים בתחנה הזו", סיפר אחד הלקוחות, "הייתי מעביר את הכסף לסבתא דרך חלון קטן ומקבל את הסם שלי. היא ספרה את הכסף כדי שלא יעקצו אותה, ואם היו חסרים כמה שקלים היא לא ויתרה ולא מכרה את הסמים. היא הייתה ממש קשה וקמצנית".

מחקירת המשטרה עולה כי התחנה הפעילה מערך של שליחים על אופניים חשמליים שפעלו כדי להעביר את הסם לכל רחבי העיר ומחוצה לה. "התחנה הזו לא הייתה רק מהתחנות הגדולות שפעלו בנתניה בשנים האחרונות - אלא מהגדולות שפעלו בארץ", מספרים גורמים במשטרה. "בתחנה הזו ביצעו אלפי עסקאות סמים, והם עבדו שבעה ימים בשבוע, 24 שעות ביממה ובמשמרות. היו לקוחות שסיפרו לנו שהאישה בת ה-68 מכרה להם סמים גם בשעות לא שגרתיות".

ילדיה של החשודה המרכזית בפרשה היו אלו שניהלו את תחנת הסמים בפועל, והיא עצמה הייתה סוחרת והכירה היטב את הלקוחות. "כאשר הילדים שלה לא עבדו או שלקחו חופש, היינו נוסעים ישירות לדירה של אמא שלהם, הסבתא, וקונים את הסם", העיד אחד הלקוחות.

אלא שבשבועות האחרונים, בלשי המשטרה עקבו אחר פעילות התחנה, ואחרי סדרת מעצרים עצרו שש מהדמויות הדומיננטיות שפעלו בה, ובהמשך פשטו על בתיהם של כמה מהמעורבים, כולל ביתה של האישה המבוגרת.

על פי כתב אישום שהגישה התביעה המשטרתית לבית משפט השלום בפתח תקווה  האישה, יחד עם שניים מילדיה, מואשמים בעבירות של סחר בסמים, ויחד איתם נעצרו עוד שלושה צעירים שסייעו להפעלת התחנה ושימשו כשליחים. כתב האישום עצמו מייחס לשישה 48 אישומים שונים, ומשפטם צפוי להיפתח בקרוב.