התפתחות בפרשת רצח דבורה הירש ז"ל: העד המרכזי בפרשה, אליחי יונס, מי שלטענת המשטרה סיפק את מכוניתו לנאשמים ברצח, עמיר בן שימול ומשה רובין, טוען בימים אלה בבית המשפט כי הרכב היה בכלל ברשותו בזמן הרצח ושימש אותו לפרוץ למחסן סמים גדול. עוד טוען יונס כי הוא אמנם הסיע את בן שימול ורובין באותו ערב, אך הוריד אותם במקומות שונים בעיר, והם אינם קשורים לרצח האכזרי של הירש.

יונס נעצר זמן קצר לאחר הרצח יחד עם רובין ובן שימול, היה עצורבמשך 70 ימים כחשוד במעורבות ברצח, ולבסוף שוחרר לאחר שחוקרי ימ"ר נגב השתכנעו שהוא אינו קשור לאירוע, אך לטענתם המכונית שבה נהג שימשה מאוחר יותר את הרוצחים.

בעדותו בבית המשפט סיפר יונס כיצד אסף במכוניתה של אשתו את בן שימול כדי לחלק הזמנות למסיבת בר המצווה של בנו, ובשלב מסוים השניים נפגשו באופן אקראי עם רובין שהצטרף לנסיעה וירד כמה דקות לאחר מכן סמוך לביתו.

במקביל  ציין יונס כי באותו ערב תכנן לפרוץ למחסן מריחואנה יחד עם אחד מחבריו ולגנוב מתוכו חמישה ק"ג של הסם. לדבריו, בן שימול לא היה קשור לאירוע, והוא הוריד אותו לפני כן במרכז 'אורות' שבשכונה ג' בבאר שבע.

"אני חושב שהורדתי את עמיר ומשה כל אחד במקום נפרד. אני חושב שמשה הלך לבית... הורדתי אותו בבית שלו והמשכתי עם עמיר...ממה שאני יודע הם לא עשו את זה... הייתי בטוח שהם ישתחררו", ציין יונס בעדותו, וחשף כי בן שימול שכח את הטלפון הסלולרי שלו במכוניתו כך שלא ייתכן שביצע את הרצח.

לדבריו של יונס, לאחר שהוריד את השניים, הוא נפגש עם החבר איתו פרץ למחסן בו היו לטענתו "חמישה ק"ג 'ירוק' בשווי של 300 אלף שקלים". לשאלת התובעת בתיק, עו"ד רחל אלמקייס, מדוע רק עכשיו הוא מספר על הפריצה למחסן הסמים ולא בעת שנעצר, השיב יונס כי זה היה "אירוע ספונטני ולא מתוכנן", וכבר כשנעצר מסר "אליבי מוצק".

דבורה הירש ז"ל - הרצח לא פוענח (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
פרשת רצח שזיעזעה את המדינה. דבורה הירש | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

בהמשך חשף יונס כי מכונית המזדה ששימש אותו לפריצה למחסן המריחואנה הייתה בחזקתו בין השעות שש לשמונה וחצי בערב, ולאחר מכן נסע לצפות במשחק כדורגל. "אני לא זוכר בדיוק את השעות, אבל זה אמור להיות בין שש לשמונה וחצי כי הייתה לו (הכוונה לשותף לפריצה למחסן הסמים) בעיה שם עם המנעול, בעיה לפתוח את זה, והוא נסע להביא פלייר. אחרי זה הלכנו למשחק כדורגל", סיפר יונס.

עדות זו של יונס למעשה טורפת את הקלפים לאחר שהמשטרה טוענת כי רכב המזדה שבבעלותו שימשה את בן שימול ורובין ברצח הירש שהתרחש באותו היום בשעה 18:28, כך שעדותו עלולה להוביל מאוחר יותר לזיכוי של בן שימול רובין, כמו גם לזיכויו של ראש ארגון הפשע, ניבי זגורי, מי שלטענת המשטרה שלח את השניים לבצע את הרצח כנקמה על כך שהירש עודדה את בעלה טל קורקוס לשמש עד מדינה נגד זגורי. למרות זאת, התובעת בתיק ביקשה להכריז על יונס כעד עוין בנימוק שעדותו בבית המשפט בחלקה אינה חופפת לזו שמסר במשטרה.

חקירת רצח דבורה הירש, שהתרחש ב-7 במרץ  2016, עדיין מלאה בחורים רבים, ומסתמכת ברובה על ראיות נסיבתיות ולא ישירות, מה שעלול להקשות על הרשעתם של הנאשמים ברצח. כך למשל הכובע שעל פי החשד חבש הרוצח בזמן האירוע נשלח מהמשטרה למכון לרפואה משפטית לבדיקה, אך נעלם באופן מסתורי ולא נמצא עד היום.  

נס אוחנה (צילום: דוברות הטכניון)
עו"ד נס אוחנה | צילום: דוברות הטכניון

עורכי דינו של בן שימול, נס וחיים אוחנה, הכחישו מכל וכל את העובדה כי מרשם רצח את הירש, וטוענים כי אין ראייה ישירה או עקיפה שמוכיחה את טענות המשטרה והפרקליטות. בן שימול עצמו טען שבזמן הרצח שהה בפיצוצייה בשכונת 'רמות' בבאר שבע וצפה במשחק כדורגל, ובעל הפיצוצייה אישר שבן שימול אכן ישב אצלו, אבל לא זכר את השעה המדויקת.

זגורי ורובין מצדם, באמצעות עורכי דינם משה שרמן, רועי אטיאס ועינב איטח, מכחישים גם הם כל קשר לרצח, ועדותו של יונס צפויה להימשך גם בימים הקרובים.