בית המשפט המחוזי הרשיע היום (רביעי) את אסף ברגיג ברצח בכוונה של הצעיר בן ה-22 יאשיהו בלום בתום בילוי חברתי בערב שבת בחניית החוף 4X4 בראשון לציון. התקרית התרחשה בתחילת חודש אוגוסט 2020, אז פרצה קטטה בין נערים בתום בילוי בערב שבת, שהובילה למעשה רצח.

"יאשיהו בלום ז"ל, המכונה שושו בפי חבריו, נדקר למוות בחניון בסמוך לחוף הים בראשון לציון על לא עוול בכפו", הסבירו השופטים בהחלטתם. "זאת באמצעות סכין מטבח שברגיג הביא עמו מביתו כדי להרשים את חבריו, לאחר המעשה אף התפאר במעשיו, כאשר אמר ברכב: 'ראית מה עשיתי לו?'. המסקנה היא שברגיג דקר את בלום ז"ל בכוונה לגרום למותו".

עו"ד רועי לוס מהפרקליטות מחוז מרכז מסר לאחר הכרעת הדין: "קיבלנו היום הכרעת הדין בתיק בו בוצע רצח של אדם תמים שנקלע למצב דברים בלתי צפוי לחלוטין והוא תרחיש המבטא אירוע טרגי שאנו כחברה צריכים למגר ולהוקיע. אדם נורמטיבי יוצא בערב למקום ציבורי ולא חוזר. הרשעה זו משקפת את מאמצי רשויות האכיפה לעשות כל שניתן למצות את הדין עם כל מי שנוטל חלק באירוע בו ניטלו חייו של אדם. אנחנו משתתפים בצער המשפחה ונמשיך לעמוד איתם בקשר כפי שעשינו עד כה".

התקרית הקשה מ-2020

זה היה בסוף שבוע רגיל של אוגוסט. יאשיהו בלום בן ה-22 יצא כמו צעירים רבים בני גילו לבילוי שגרתי עם חבריו. בלום - שהשתחרר רק שלושה שבועות קודם לכן משירות צבאי בהנדסה קרבית, שם שירת בתפקיד מ"כ - נרצח באכזריות בדקירות סכין במהלך קטטה שפרצה באזור בילוי הסמוך לחוף הים בראשון לציון.

שתי חבורות של צעירים, אחת מהשומרון והשנייה מהשפלה, בילו במועדון בטיילת ראשון לציון. בשלב כלשהו התפתח ויכוח בין שתי החבורות שעברה במהרה לקטטה אלימה. יאשיהו נדקר בכל חלקי גופו, החל לצעוד והתמוטט לאחר זמן קצר. מותו נקבע זמן קצר לאחר מכן.

בלום ז"ל הותיר אחריו זוג הורים ושלושה אחים. הוא נולד וגדל בעלי, סיים שירות צבאי בהנדסה קרבית בתפקיד מ"כ והשתחרר. מאז עבד תקופה בחו"ל ולאחר מכן חזר לארץ. 

עורכי הדין של ברגיג, איתי רוזין וניצן ביילין, מסרו בתגובה: "העובדה ששופטי ההרכב נחלקו בדעותיהם, כשדעת הרוב קבעה שהיה דוקר נוסף באירוע מקימה לטעמנו ספק מובנה. לא ניתן היה להתעלם מעדותם של שלושה עדי ראייה שונים שהעידו שאחר הוא הדוקר. די בעדויות אלו כדי להוביל לזיכוי מחמת הספק - פנינו מטבע הדברים להגשת ערעור לבית המשפט העליון".