דרמה לילית בתל אביב: לפני יומיים צעירה חשדה שמחבל חדר לביתה בפינת הרחובות בוגרשוב-בן יהודה בעיר, לאחר שגבר חשוד טיפס לקומה הרביעית ופרץ פנימה למרפסת.

המקרה אירע שלשום בלילה. אוראן הראל, צעירה מתל אביב צפתה בתוכנית טלוויזיה כשלפתע שמעה רעשים מוזרים. "הבחנתי בדמות שקפצה למרפסת שלי.  למזלי בן דוד שלי היה איתי בבית. היינו בטוחים שמדובר במחבל שהגיע לתל אביב לבצע פיגוע", שחזרה הראל בהתרגשות, "שמענו בום חזק במרפסת. הוא היה מטר מלהיכנס לוויטרינה בסלון. הסתתרנו מאחורי הקיר והתקשרנו למוקד 100. דיווחנו שאנחנו חושדים שזה מחבל".

לדבריה היא ובן דודה תפסו חזק את דלת המרפסת כדי למנוע ממנו להיכנס פנימה. "הוא תפס קרש גדול וניסה לפרוץ פנימה. חשבנו שמחבלים הגיעו לתל אביב. היינו מבוהלים מאוד. אנחנו לא מכירים את האיש הזה", סיפרה הראל, "עלה לי בראש כל מה שקרה לתושבים בעוטף באותה שבת. כל המראות הקשים. חשבתי שזה הסוף שלנו".

לטענתה בשלב מסוים האיש צעק להם:"תראו אני יהודי. תפתחו לי אני עם פאות". אוראן ובן דודה לא פתחו את המרפסת. החשוד קפץ למרפסת אחרת והמשיך הלאה.

הבניין אליו פרץ החשוד בתל אביב
הבניין אליו פרץ החשוד בתל אביב

שוטרים שהגיעו למקום עצרו את החשוד שהיה עם סכין על גופו. "אנחנו גרים בקומה רביעית. הייתה לנו סיבה לחשוד שזה מחבל. מי פורץ לקומה רביעית בתל אביב?" תהתה הראל.

לדבריה, החשוד בשנות השלושים לחייו נעצר ומשום מה שוחרר. לאחר מכן הוא הגיע שוב לבניין, פרץ לדירה ושוב נעצר. "במשטרה אמרו לי שזה ערבי שמתחזה ליהודי. לא ברור לי למה שחררו אותו. אנחנו פחדנו שהוא מחבל. במצב של היום הכל יכול להיות. למה לא השאירו אותו במעצר?", התלוננה הראל.

לפנות בוקר עצרו שוטרי משטרת תל אביב את החשוד - תושב אילת בשנות ה-30 לחייו. בחקירתו החשוד טען שהוא גר בשכירות בקומה החמישית בבניין. הוא יובא היום לדיון בהארכת מעצרו בבימ"ש השלום בת"א.