פרקליטות מחוז תל אביב תגיש כתב אישום נגד סיימון לבייב (שמעון יהודה חיות בשמו המקורי), מי שזכה לכינוי "נוכל הטינדר", זאת משום שמאז שהוחלט לפני כשבעה חודשים להעמידו לדין לבייב לא התייצב לשימוע  - כפי שפורסם לראשונה ב-mako.

לבייב חשוד יחד עם אביו יוחנן חיות, לשעבר הרב של אל על, בעבירות של חשד למרמה והונאה של אנשי עסקים בארץ ובעולם. הפרשה שנחשפה לראשונה ב-mako ב-2019, נחקרת ביחידת ההונאה של משטרת מחוז תל אביב מזה כ-4 שנים. החוקרים ביצעו שורה של השלמות חקירה בארץ ובעולם. הרב חיות כבר עבר באחרונה שימוע בפרקליטות מחוז תל אביב, במהלכו הכחיש את החשדות נגדו. מנגד לבייב נדרש להגיע לפרקליטות על מנת לצלם את חומרי החקירה ולהתייצב לשימוע, אך כאמור לא עשה את זה עד היום.

הרב יוחנן חיות

ההערכה היא שלבייב לא מצא עו"ד שיסכים לייצג אותו, בעיקר בגלל עלויות כספיות גבוהות שחלקם ביקשו ממנו בתמורה לייצוגו. על פי עו"ד ותיק עלות ייצוג של עבריין בסדר גודל כזה ובפרשה סבוכה יכולה להגיע למעל 100 אלף שקל. עוד עולה כי לבייב פנה לכמה עורכי דין, אך הם סירבו לייצג אותו מבלי לקבל מראש את כל הכסף או את רובו.

גורם בפרקליטות ציין כי במידה וחשוד לא מתייצב לשימוע למרות שניתנה לו ההזדמנות, רואים בו כמי שוויתר על זכותו. משמעות הדבר היא שהפרקליטות יכולה בכל יום להגיש כתב אישום נגד לבייב. "לא נחכה לו יותר",  הדגיש הגורם.

בחודשים האחרונים לבייב נעלם לגמרי מהרדאר. הוא סגר את חשבון הטיק-טוק והאינסטגרם שלו וירד למחתרת.

בתגובה לפניית כתב mako מסר לבייב: "משעמם לך? עבר שבוע שלא כתבת עליי משהו. תפסיק להטריד. תכתוב על הפשע והזוועה שיש פה במדינה".