פרקליטות מחוז דרום הגישה לפני זמן קצר כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד אם מבאר שבע בת 27 ובן זוגה בן 32 בגין רצח באדישות, לאחר שהרעיבו את ילדיה במשך ימים רבים, עד שהגיעו לרזון קיצוני והשאירו אותם עם טיטולים מלאים בצואה ובשתן למשך זמן רב.

הפרשה, שאת מרבית פרטיה חשפנו לראשונה ב-mako, נחשבת לאחת החמורות שהיו בשנים האחרונות בישראל בכל הנוגע להתעללות של אם בילדיה הקטנים. התעללות והרעבה קיצונית שהובילה למותו של פעוט בן שנתיים ושבעה חודשים. "הם הרעיבו את הילדים באופן מכוון. כאשר הילדים התחננו לשתות לשתות מים ולאכול האם ובן זוגה עישנו סמים", הדגיש קצין משטרה. "התעלמו מהם, נעלו אותם בחדרים ובשירותים, מנעו מהם טיפול רפואי עד שאחד הילדים מת מרעב וצמא. זו פרשה מחרידה שצריכה הייתה לזעזע את כל מדינת ישראל".

הפרשה נחשפה לפני כחודש וחצי כאשר האם הבחינה שבנה בן השנתיים ושבעה חודשים אינו מגיב ומוטל בחדר בחוסר תזוזה. היא התקשרה לבן זוגה ואמרה לו: "הילד מת, הילד מת". האם הזעיקה את מד"א, ופרמדיקים של מד"א טיפלו בילד שהיה ללא רוח חיים והוא פונה לבית החולים סורוקה שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו עקב תת תזונה קיצונית וצמא. 

הרופאים דיווחו מיד לחוקרי תחנת משטרת באר שבע על המקרה, ושוטרים הגיעו לביתה של האם באחת השכונות בעיר ונדהמו לגלות את שני ילדיה קטנים, בגילאי 3.5 ו-5, כשהם ברזון קיצוני. "הבית היה מלא בקקי ושתן. ילדים היו מוזנחים בצורה קיצונית. סבלו מהרעבה וצמא. לא החליפו לילדים הקטנים טיטולים שבועות ארוכים. לקחנו אותם מיד לבית החולים ושם הרופאים הצילו ברגע האחרון את חייהם. אם היו נשארים בדירה עוד כמה ימים הם היו מתים מרעב", ציין קצין משטרה, "אפשר היה להציל את הפעוט שמת אם היה מקבל כמה ימים לפני כן טיפול רפואי".

עוד תהה היכן רשויות הרווחה בכל הזמן הזה ואיך לא ידעו על ההתעללות הקשה שעברו הילדים. האם ובן זוגה נעצרו ונלקחו לחקירה, במהלכה התברר כי האם מנעה מילדיה קבלת טיפול רפואי. בן זוגה עודד אותה שלא לתת להם אוכל ומים ולנעול אותם בחדריהם. "הם עישנו סמים, אכלו ושתו כאשר הילדים בכו והתחננו לאכול ולמים. הם רצחו את את הילד בכוונה והרעיבו באותה שיטה את שני ילדיהם האחרים", הוסיף גורם במשטרה, "התעלמו מהם. הילדים ששרדו סבלו מרזון קיצוני, ריקבון בשיניים מקשיי התפתחות".

מתברר שהאם לא שלחה את ילדיה לגן במשך חודשים רבים, התעלמה מפניות הגננת ומעולם לא לקחה אותם לבדיקות בטיפת חלב. ב-mako חשפנו בין השאר התכתבויות בין האם לבן זוגה בנוגע להרעבתם של הילדים ולהענשתם. כתב האישום החמור שהוגש על ידי התובעת שרון שוורץ מייחס לאם ובן זוגה עבירות של רצח באדישות, הזנחת ילדים, התעללות בקטין חסר ישע ותקיפת קטין חסר ישע. נגד הנאשמים ראיות רבות. דו"ח המכון לרפואה משפטית באבו כביר, שביצע ניתח לאחר המוות בפעוט, קבע כי הוא מת כתוצאה מרעב והתייבשות.

האם ובן זוגה הכחישו שהתעללו בילדים, אך ברשות המשטרה הודעות מפלילות ששלחו אחד לשנייה בנוגע לעונשים שהטילו על הילדים. האם טענה שבנה הקטן מת כתוצאה מכך שדפק את ראשו בקיר פעמים רבות, ומתברר שעשה זאת בגלל שהיה רעב. כאשר החוקרים הטיחו בשניים ראיות המוכיחות את אשמתם הם מסרו גרסאות סותרות ולאחר מכן שמרו על זכות השתיקה.