זה קרה לפני כמה שבועות באחד היישובים הסמוכים לחיפה: שני עבריינים מהאזור גנבו רכב מסוג מאזדה השייך לתושב חיפה, קישטו אותו כרכב חתן וכלה עם בלונים ופרחים, ובמקביל הצטיידו ברובה קלצ'ניקוב, אקדח חצי אוטומטי, שכפ"צים, סרבלים כחולים, ועטו כפפות ומסכות סקי.

השניים, שהיו בדרכם על פי החשד בדרך לחיסול של עבריין מתחרה, היו משוכנעים שהרכב המסווה ו"החגיגי" לא יעורר את תשומת ליבם של השוטרים או של העבריינים אליהם הם עשו את דרכם. "הם חשבו שהשוטרים לא יחשדו בכלום והם יוכלו לנוע בחופשיות מבלי להיתפס", מספר קצין משטרה, "הם פעלו על אלמנט ההפתעה ואמצעי הלחימה שהיו ברשותם מעידים על מסוכנתם".

אלא שהתכנית של השניים השתבשה לאחר שכמה שוטרים ממרחב חיפה הבחינו ברכב שנסע בצורה מעוררת חשד, ואחרי שביקשו מהשניים לעצור בצד, הם המשיכו בנהיגה פרועה תוך שהם מסכנים נהגים אחרים. "כרזנו להם לעצור אבל הם המשיכו בשלהם", העיד אחד השוטרים שלקח חלק במרדף.

חיסול בשיטת חתן כלה (צילום: דוברות משטרת ישראל)
חלק מהנשקים שנמצאו ברכב | צילום: דוברות משטרת ישראל
חיסול בשיטת חתן כלה (צילום: דוברות משטרת ישראל)
"חשדנו שיש משהו בתוך המכונית" | צילום: דוברות משטרת ישראל

וכך, במשך כמה דקות מורטות עצבים, ניהלו השוטרים מרדף אחרי הרכב המקושט בזמן ששני העבריינים הצליחו לבסוף להימלט לאחד היישובים הסמוכים לחיפה, ולאחר שעצרו לבסוף בצד הדרך ויצאו מהרכב, אחד מהם נמלט מהמקום בריצה והשני נכנס לדירת מסתור ונעצר תוך זמן קצר על ידי השוטרים.

במהלך החיפוש ברכב מצאו השוטרים את אמצעי הלחימה הרבים והעבירו את העבריין שנעצר לחקירת משטרה בזמן שחברו טרם נעצר. העבריין שנתפס בחר לשתוק בחקירתו וסירב לענות לשאלות החוקרים בנוגע ליעד אליו הוא וחברו נסעו ומי היה מטרת החיסול שלהם.

"בגלל שהוא שתק לאורך כל החקירה לא הצלחנו ללקט מספיק ראיות על מנת להאשים אותו בעבירה של ניסיון חיסול והוא נאשם בעבירה חמורה הרבה פחות של נשיאת אמצעי לחימה בלבד", מציינים גורמים במשטרה.

פרקליטות מחוז חיפה הגישה כתב אישום נגד העבריין בן ה-29 לבית המשפט המחוזי בעיר והוא מואשם בעבירות של נשיאת נשק והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו, ובמשטרה חושדים כי עוד כמה עבריינים ביצעו בחודשים האחרונים חיסולים בשיטה דומה כשהם נוהגים ברכבי חתן וכלה. "יש לנו חשד שזו שיטת חיסול חדשה שבה חוסלו בתקופה האחרונה כמה עבריינים באזור חיפה והצפון", טוענים במשטרה.