מאות אזרחים החליטו שלא להצביע לאף אחת מהמפלגות כמחאה על אי שחרורו של נתי חדד, הישראלי המרצה ארבע שנות מאסר בתאילנד, בגין החזקת תרופות ללא מרשם במרפאה שהקים בקוסמוי. המרפאה סייעה למטיילים ישראלים רבים שנזקקו לטיפול רפואי, ולא היה להם ביטוח רפואי. רק לאחרונה ועדת השחרורים בתאילנד החליטה לדחות את הדיון בשחרורו למועד בלתי ידוע.

ההחלטה להצביע לנתי חדד ולהכניס פתק מחאה לשחרורו מהכלא התגבשה כבר לפני כשבועיים לפני הבחירות. בשבת האחרונה הפגינו כ-200 פעילים בגשם שוטף מול בית ראש הממשלה נתניהו למען שחרור חדד.

"אנשים מיואשים מזה שממשלת ישראל לא עשתה כמעט דבר וחצי דבר לשחרורו של נתי", הסבירה יפה כהן, פעילה למען שחרורו של חדד, "נתי נתן את הנשמה למען אלפי מטיילים ישראלים שנזקקו לסיוע רפואי ומדינת ישראל ומקבלי ההחלטות לא עושים כלום למען שחרורו. החלטנו להצביע בפתקי מחאה למען שחרורו של נתיאת נעמה יששכר ביבי שחרר תוך כמה שבועות ואת נתי משאירים להיקבר חי בכלא עד שימות מקורונה או מדיכאון".

בחירות 2020 - נתי חדד
בחירות 2020 - נתי חדד

פעילה אחרת ג'וליה בן דרור וחבריה כתבו על פתקים בקלפיות לשחרור חדד כמחאה על כך שלא נעשים שום מאמצים לשחרורו. "ביבי פיספס אותי. הקול שלי לנתי חדד", כתבה בן דרור.

פעיל אחר כתב על הפתק ששלשל לקלפי: "אני בוחר נתי חדד. נתי חדד לחופש נולד". הפתקים ייחשבו כפסולים ולא ייספרו.

בחירות 2020 - נתי חדד
בחירות 2020 - נתי חדד

נורית חדד אמו של נתי אמרה ל-mako: "קיבלתי היום ואתמול מאות טלפונים מרגשים מאזרחים שהחליטו לא להצביע לשום מפלגה ולשלשל פתקי מחאה למען שחרורו של נתי. זה מחמם את הלב ומרגש מאוד שלא שוכחים את הבן שלי. היום אח שלי ביקר את נתי בכלא והוא התרגש עד דמעות מהמחאה והעלאת המודעות למען שחרורו. הוא שמח מאוד ומקווה שזה יקרב את שחרורו".