האלימות משתוללת: גבר בן 48 נהרג הערב (שלישי) בפיצוץ אופנוע בשדרות שמעון פרס באור יהודה. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירה מצאו אותו עם פגיעה רב מערכתית ללא סימני חיים, וקבעו את מותו של הגבר, עבריין מוכר למשטרה שניצל לאחרונה מחמישה ניסיונות חיסול, במקום.

"היום נגמר לו המזל", מציין עבריין ממרכז הארץ. "הפעם גם אלוהים לא היה עוזר לו. שמו לו מטען מתחת לאופנוע במשקל של שני ק"ג. פירקו אותו לחלקים", הוא אומר.

זירת הפיצוץ באור יהודה (צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
זירת הפיצוץ באור יהודה | צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

"היינו בנסיעה ברכב הפרטי כשלפתע שמענו פיצוץ חזק מאוד וראינו את האופנוע מפורק לגמרי", סיפרו פרמדיקים של מד"א אלעד סלמה ואחמד סרחאן. "הפצוע שכב על הכביש, כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפציעה רב מערכתית קשה מאוד ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו". 

לפני שנה, ניסו לחסל את קרובת משפחתו של בן ה-48, שנחשב ליעד מודיעיני בכיר של מחוז מרכז. באחד מניסיונות החיסול שמהם ניצל, בנובמבר שנה שעברה, נפצעה בת זוגו, כבת 36, בעת שהשניים צעדו ברחוב בר אילן בתל אביב. המתנקשים השכירים ארבו לו וכיוונו לעברו את הירי, אולם כדור פגע בטעות בבת זוגו ופצע אותה באורח בינוני. היורים נמלטו במכוניתם ולא נתפסו.

זירת הפיצוץ באור יהודה (צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים
 

כמה שבועות לאחר ניסיון החיסול הכושל, העבריין ובנו, בשנות ה-20 לחייו המוכר גם הוא למשטרה, נתפסו בחניון תת-קרקעי ביישוב במרכז הארץ, לצד עם שלושה אחרים. ההתארגנות, שמטרתה הייתה פגיעה בעבריין יריב, נחשפה על ידי שכנים שהזעיקו את המשטרה ועצרו אותם. "הוא חי על זמן שאול. הוציאו נגדו חוזה חיסול כבר לפני כשנה", אומר עבריין מתל אביב. במשטרה מעריכים כי מתנקשים עקבו אחר העבריין בימים האחרונים, שהטמינו לו את המטען מתחת למושב האופנוע וכמה שניות לאחר שהתחיל בנסיעה - הוא הופעל, והתפוצץ.