אדם איטל (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2

הרוצח הסדרתי, אדם איטל, מי שהורשע בארבעה מקרי רצח ומבלה את השנים האחרונות מאחורי סורג ובריח - צפוי להתחתן במהלך השבועות הקרובים עם סוהרת לשעבר אותה הכיר בחודשים האחרונים באמצעות חברים.

איטל (38), גרוש ואב לילדה כבת חמש, מרצה עונש מאסר כבד של ארבעה מאסרי עולם בגין רצח של ארבעה בני אדם, ונחשב במשך שנים רבות לאחד האסירים השמורים ביותר במדינת ישראל והוחזק תקופה ארוכה בהפרדה מוחלטת.

איטל הורשע ברצח הנערים איתן אזימאילוב ורולסאן קובייב בפיצוצייה בבאר שבע, ובניסיון רצח נוסף של חברם שהפך בעקבות תקיפתו של לנכה לכל חייו. עוד הורשע איטל בחיסולם של שני עבריינים בדואיים לאחר שלטענת המשטרה עשה להם "כיפה אדומה" סמוך לקאנטרי בבאר שבע, לשם לכאורה זימן אותם לביצוע עסקת נשק - ואז ירה בשניהם למוות.

גם היום, אחרי הרשעתו, איטל ממשיך לטעון כי הוא חף מפשע, והרשעותיו מבוססות על ראיות נסיבתיות ולא ישירות הקושרות אותו למעשי הרצח. לאורך השנים הוא הגיש כמה ערעורים לבית המשפט העליון - כולם נדחו על הסף

אחרי שנכלא בתא הפרדה בכלא אשל בבאר שבע, איטל פנה לאחרונה להנהלת הכלא, וביקש להינשא לצעירה שהכיר מאזור השפלה, ושימשה בעברה כסוהרת באחד מבתי הכלא בארץ. בקשתו השנייה, להינשא בגן אירועים, נדחתה על הסף מטעמים ביטחוניים. אחרי שנרשם ברבנות, איטל מתכוון להגיש בקשה להתחתן בכלא במהלך השבועות הקרובים, ואחרי שאנשי השב"ס ידונו בה, הם ככל הנראה צפויים לאשר אותה.

כלא אשל (צילום: שירות בתי הסוהר)
בקשתו להתחתן באולם אירועים סורבה. כלא אשל בבאר שבע | צילום: שירות בתי הסוהר

"אדם ואשתו לעתיד הכירו באמצעות חברים קרובים. יש ביניהם אהבה גדולה מאוד והוא מאושר עד גג. ארוסתו מעודדת ומחזקת אותו מאוד, והם מדברים מספר פעמים ביום, ונפגשו כמה פעמים", מספר ל-mako מקורב לאיטל. "הם פתחו תיקי נישואים ברבנות בבאר שבע ומחכים שייקבע להם תור להפוך את היחסים ביניהם לפורמליים".

איטל, שמנהל כאמור מתאו בכלא את מאבקו לחפותו בשני תיקי הרצח, היה מעדיף שלא להתחתן בתוך תחומי הכלא - אך הוא נאלץ להסכים לכך לבסוף מחוסר ברירה.

"היא מוכנה להיות איתו למרות שהיא יודעת שהוא אסיר עולם ויושב על ארבעה מקרי רצח. היא קראה על העבר שלו בגוגל, הכירה אותו לעומק וגילתה אדם רגיש, אנושי ומקסים. היא מאוהבת בו ומאמינה לו שהוא חף מפשע. זה לא קל לבחורה צעירה לקשור את גורלה עם אדם שייתכן שלעולם לא ייצא מהכלא - אבל האהבה מנצחת כל מכשול. הרבה זמן אדם לא היה מאושר כפי שהוא עכשיו", מציין מקורב לזוג.

איטל כבר הספיק לעדכן כמה מחבריו ובני משפחתו בעניין החתונה המתקרבת, וההערכה היא שכמה בני משפחה מקרבה ראשונה יורשו להיכנס לבית הכלא על מנת להשתתף בטקס. "אדם מתרגש מאוד, כואב לו שהאירוע יתקיים בכלא, אבל הוא מבין את כל המגבלות", סיכם המקורב.