תפנית נוספת בפרשת הרצח האכזרי של הישראלי עופר חזן בקולומביה, אשר נרצח על פי החשד לפני כשנה על ידי עבריינים ישראלים וגופתו טרם נמצאה וספק אם בכלל תימצא אי פעם.

על פי מידע שהגיע בימים האחרונים לידי mako, עבריין ישראלי בכיר השתלט על פי החשד על אחד המועדונים המשגשגים של חזן בעיר קרטחנה זמן קצר לאחר הרצח, ובנוסף הוציא מחשבון הבנק של חזן סכום שמוערך בכ-600 אלף דולרים.

"בימים הראשונים אחרי הרצח אותו עבריין בכיר וחברים שלו שהיו בקרטחנה ניצלו את הכאוס שהיה כדי להשתלט על המועדון ולגנוב את הכסף של עופר אותו הוא חסך עבור בתו ובני משפחתו", מגלה עבריין ישראלי שמכיר היטב את פרטי הפרשה. "אותו עבריין עשה מעשה חמור, ובמקום להיות גבר ולהעביר את הכספים למשפחה של עופר או לאם בתו, הוא ואנשיו פשוט גנבו הכל..

הגילוי החדש הזה מגיע שבוע בדיוק לאחר שחשפנו כאן ב-mako פרטים חדשים ומצמררים על תעלומת הרצח של חזן והדרך בה בחרו רוצחיו להעלים את גופתו.

חזן (43) תושב יפו לשעבר, הספיק לרצות עונשי מאסר בבתי כלא בוונצואלה ומקסיקו בגין עבירות סמים, ולפני כארבע שנים החליט לנטוש את עולם הפשע ולפתוח שני מועדוני לילה משגשגים ומצליחים בעיר קרטחנה שבצפון קולומביה. הוא לקח הלוואות מחברים ובני משפחה להקמת המועדונים, ואחרי שהחל להרוויח וביסס את מעמדו בעיר, הוא החזיר את כל הכספים שלווה זמן קצר.

עופר אריקסון חזן
רצה לזנוח את עולם הפשע אך נרצח באכזריות. חזן | צילום: באדיבות המשפחה

"עופר החליט לנטוש את עולם הפשע ולפתוח דף חדש בחיים. הוא עבד קשה מאוד כדי להקים את המועדונים האלה, לקח הלוואות ורצה להפוך חזרה לאזרח מן השורה בלי כל קשר לעולם הפשע והעבריינים שניסו להשתלט על עסקיו", מסביר אותו עבריין שהכיר היטב את חזן.

אלא שעל פי מידע שהגיע כאמור ל-mako, ארבעה עבריינים ישראלים נכנסו לקולומביה כמה ימים לפני הרצח של חזן, ככל הנראה עם דרכונים מזויפים, ונפגשו עם העבריין הבכיר שהזמין את הרצח וקיבלו ממנו תדריך מלא, ולאחר מכן על פי החשד הזמינו את חזן למפגש "תמים" ב"קאסה בנחמין" בעיר, שם רצחו אותו באכזריות, ביתרו את גופתו והשליכו אותה לים.

יום לאחר הרצח, כך על פי החשד, ארבעת הרוצחים המריאו משדה התעופה "אל דוארדו" שבבוגוטה לברלין שבגרמניה, ומשם תפסו טיסה ישירה לישראל ומאז הם נמצאים בארץ. אחד החשודים ברצח, ששמו נקשר בעבר למאפיה הירושלמית, נחקר על ידי המשטרה לאחר שנחת בישראל בחשד לביצוע רצח אחר שבו על פי החשד היה מעורב - אך כעבור כמה ימים שוחרר לאחר שהמשטרה לא הצליחה לבסס את הראיות נגדו.

נכון לעכשיו, אותו עבריין בכיר מרצה עונש מאסר על פרשה אחרת, והוא נחשב כבר תקופה ארוכה ליעד של משטרת ישראל, ומנהל את המועדון שהיה בבעלותו של חזן בשלט רחוק באמצעות אזרחים קולומביאניים עמם הוא נמצא בקשרים עסקיים.

"עופר לא האמין שאותם אנשים שהיו החברים הכי קרובים שלו בעבר הרחוק ירצחו אותו. הוא היה תמים כשהלך לאותה פגישה גורלית ממנה לא חזר", מציין אותו עבריין שמכיר היטב את פרטי הפרשה. "אני מאמין שאותם רוצחים ייעצרו על ידי משטרת ישראל, ובסוף יהיה הגבר שיסכים להיות עד מדינה, יקום ויפתח עליהם, כי מגיע להם שיירקבו בכלא לכל ימי חייהם. הרצח של עופר ירדוף אותם לכל החיים".