יום שלישי האחרון, שעות הצהריים בעיר באר שבע: תושבת העיר הגר דהן סיימה את עבודתה וחיכתה לבעלה שיבוא לאסוף אותה לביתם. אחרי שעלתה על רכבו והשניים החלו בנסיעה שגרתית אותה עשו השניים בעבר עשרות פעמים, הכל התהפך ברגע והפך מנסיעה שלווה לסיוט ממנו דהן לא מצליחה להתאושש.

"הגענו לרמזור עם שני נתיבים שמתאחד לנתיב אחד. אנחנו היינו בנתיב הימני ובנתיב השמאלי חיכה נהגר נוסף שפשוט לא נתן לנו להשתלב ונהג במהירות גבוהה", משחזרת דהן. "זה הגיע למצב שבעלי לחץ על הברקס כדי שאותו נהג לא יתנגש בנו והוא כמעט עלה על המדרכה".

דהן ובעלה היו בטוחים שבזה נגמר העניין והנהג ברכב השני יעזוב אותם לנפשם, אבל מתברר שאותו נהג חשב אחרת לגמרי. "כשהוא עקף אותנו בעלי עשה לו אותנו תנועה עם היד שיירגע, שייסע כמו שצריך ולא יגרום לתאונה - ואת מה שקרה מיד אחר כך אני לא אשכח לעולם", מספרת דהן בהתרגשות. "הנהג השני יצא מהמכונית שלו כשהוא לבוש במדי מאבטח, שלף אקדח כסוף, דרך אותו וכיוון אותו לראש שלי ושל בעלי. הוא החל לקלל אותנו ואני התחלתי לבכות ולהתחנן שלא יירה בנו'".

לדבריה של דהן, בעלה חולה הלב נותר בהלם מכל האירוע ובשניות הראשונות לא הצליח להגיב לסיטואציה. "בעלי קפא במקום לכמה שניות ונהיה לבן, אז צרחתי עליו שייסע מהר, שחררתי את חגורת הבטיחות וקפצתי כדי שהמאבטח לא יירה בי. באותו רגע פשוט התכופפתי ושמתי ידיים על האוזניים כדי לא לשמוע את הירייה. אחרי כמה שניות המאבטח נכנס חזרה למכונית ועזב את המקום, ובעלי לא ויתר ונסע אחריו עד למקום עבודתו", מספרת דהן.

אחרי שבעלה של דהן עקב אחרי המאבטח למקום עבודתו באחד הקניונים בעיר, היא מיהרה ליצור קשר עם המשטרה: "התקשרתי מיד לתחנת המשטרה וסיפרתי להם מה קרה ואיך המאבטח כיוון את האקדח שלו לראש שלנו בגלל שהערנו לו על הדרך בה נהג", מספרת דהן ומוסיפה שניידות המשטרה הגיעו בזריזות למקום והשוטרים עצרו את המאבטח שבאותם רגעים נכנס למשמרת בקניון.

חוקרי המשטרה גבו עדויות מבני הזוג ובהמשך גם חקרו את המאבטח באזהרה, וזה טען להגנתו שבני הזוג היו אלה שאיימו עליו וניסו לתקוף אותו. "זה אבסורד שהמשטרה חקרה אותי ואת בעלי באירוע כה חמור שיכול היה להסתיים חס וחלילה ברצח כפול", זועמת דהן, "המאבטח חיפש לספר סיפורים שאנחנו אשמים כדי להציל את עורו, ואם הוא צודק כפי שהוא טוען אז איך ייתכן שהוא נעצר ואנחנו שוחררנו? לא היינו צריכים להיחקר בכלל. איך יכולנו בכלל לתקוף אותו? אני כולי רועדת מאז המקרה ונמצאת בטראומה קשה רק מהמחשבה של מה היה קורה אם הוא היה לוחץ על ההדק ויורה בנו"

(בצילום: הודעה שקיבלה הגר מאישה נוספת שנפגעה על ידי אותו מאבטח)

לאחר חקירה קצרה הגיעו השוטרים למסקנה שבני הזוג הם אכן אלו שהותקפו, ובסיום חקירתם השניים שוחררו לביתם בעוד שהמאבטח נעצר ומעצרו הוארך בבית המשפט בשלושה ימים. בהמשך התברר כי זו אינה הפעם הראשונה בה אותו מאבטח מגיב בצורה כזו. "גם לי ולאחותי קרה מקרה דומה איתו ותוך כדי נסיעה הוא התחיל לסמן לנו אצבע משולשת וגם אחותי עשתה לו תנועה ביד שיירגע והוא פשוט שלף אקדח וכיוון לחלון של האוטו שלנו. זה היה מלחיץ מאוד", מספרת א', תושבת באר שבע שנחשפה למקרה של בני הזוג דהן, וממשטרת מרחב הנגב נמסר כי גם תלונתה של א' תיבדק.