בחודשים האחרונים מאות אזרחים גיאורגים מנסים להיכנס לישראל בכל מיני שיטות מתוחכמות. חלקם עושים זאת באמצעות דרכונים של אזרחים ישראלים שמתו או עם אישורי כניסה מזויפים לישראל ולעתים הם אף מתחפשים לעובדים בנתב"ג כדי לחמוק מהרשויות ולהיכנס לארץ. בסוף השבוע נרשם אירוע חריג נוסף, אך הפעם בגלל שיטה אחרת לגמרי שחשפה את ניסיון ההסתננות.

בערב שבת נחת בנתב"ג מברגמו שבאיטליה אזרח גיאורגי בן 33 שהתחזה לחרדי.  מתברר שהוא סורב פעמיים להיכנס לארץ. לאחר בדיקה קצרה שערכו בקרי הגבול של רשות האוכלוסין וההגירה, הוחלט שלא לאפשר לו להיכנס לארץ והוא יוחזר בחזרה לגיאורגיה.

זוהי אינה הפעם הראשונה שבה אזרחים גיאורגים מנסים להיכנס לישראל במסווה של חרדים וחרדיות. לפני מספר שבועות, בלילה שבין שישי לשבת, כמה אזרחים ואזרחיות גיאורגיות הגיעו לישראל בטיסה מאיטליה כשהם מתחזים לחרדים וחרדיות. כאשר אנשי רשות האוכלוסין וההגירה בנתב"ג ניסו לברר כיצד ייתכן שחרדים נחתו בשבת הם לא קיבלו תשובות.

אזרחים זרים מתחזים לחרדים בשביל להיכנס לישראל (צילום: מנהל האוכלוסין, משרד הפנים)
אזרח גיאורגי מחופש לחרדי שנתפס לפני מספר שבועות | צילום: מנהל האוכלוסין, משרד הפנים

"הם רואים בישראל גן עדן מבחינה כלכלית, משלמים לא מעט כסף למתווכים וזייפנים המתדרכים אותם כדי לעזור להם להיכנס לארץ ולעבוד פה", הסביר גורם בנתב"ג. "כל פעם הם משכללים עוד ועוד את השיטות שלהם בניסיון להיכנס לארץ".

האזרחים הגיאורגים שמנסים להסתנן לישראל למדו להגיע לארץ ממדינות אחרות כמו איטליה, הונגריה ולא ישירות מגיאורגיה כדי לא לעורר את חשדם של עובדי רשות האוכלוסין.