"אל מרינו לוקו" (המלח המשוגע), "אל מרטיז'ו" (הפטיש) או "סיינט ת'ור": אלו רק כמה מהכינויים להם זכה מלח בחיל הים המקסיקני שהפך במרוצת השנים לאים המאיים ביותר על סוחרי הסמים במדינת טמאוליפס שבצפון-מזרח מקסיקו.

אם הייתם נתקלים ב"פטיש", או בשמו האמיתי: אריק מוראלס גברה, ייתכן שהייתם חושבים שמדובר בחייל אפרורי ונורמטיבי לחלוטין, אך האמת לגביו משוגעת הרבה יותר ממה שאתם מסוגלים לתאר לעצמכם, אחרי שהתברר שבזמנו הפנוי הוא נהג לצוד סוחרי סמים וחברי קרטל מקסיקניים, לבזות אותם ולהתעלל בהם קשות.

סיפורו של מוראלס מתחיל לפני כמה שנים, אז אדם חמוש ומסתורי החל לחטוף מתנקשים ופעילים של קרטל המפרץ ולהכות אותם באכזריות.

מאוחר יותר, כך דווח, אותו אדם היה מכריח אותם ללבוש לבני נשים, לערוך איתם תמונות סלפי ולהעלות אותן לרשת. בנוסף, באחד המקרים הזכורים ביותר אותו, "אדם מסתורי" אף הכריח שני פעילי קרטל להתנשק מול המצלמה - מעשה שנחשב לפגיעה אנושה בכבודם של העבריינים הלטיניים.

פעולותיו הלא שגרתיות עוררו את זעמם של בכירים בעולם התחתון של מקסיקו – ביניהם גם סילבסטרה הארו רודריגז, מנהיג קרטל המפרץ בעיר טמפיקו.

סוחר הסמים המקסיקני האכזר נשבע לנקום ב"אל מרינו לוקו" לאחר שהתברר לו כי המלח החמקמק גנב מביתו את אחד החפצים היקרים לו בעולם: כד האפר של אביו, אך הוא מעולם לא הצליח לשים את ידיו על מוראלס ונעצר בעקבות פשיטה של המשטרה על מקום המחבוא שלו.

פעולותיו הבאות של מוראלס כבר הובילו אותו להסתבך לא רק עם חברי הקרטל, אלא גם בכירים בצי המקסיקני, וסוכנות ידיעות אמריקאית דיווחה כי מפקדי חיל הים המקסיקני לא ראו בעין יפה את פעולותיו של מוראלס, למרות שקצינים זוטרים התייחסו לפעולותיו ואמרו כי "אמנם הן לא קונבנציונליות, אך אפקטיביות ללא ספק".

בסופו של דבר מוראלס נאלץ להפסיק את פעולותיו לאחר שנחשף כי הצי המקסיקני שלח אותו לשרת בבסיס אחר במדינה, ועל פי הדיווחים ההחלטה עברה שבועות ספורים אחרי שגורמים בקרטל המפרץ החלו לתלות ברחבי מקסיקו הודעות לפיהן המלח היה עבריין – אשר נהג לגנוב נשקים וקבל תשלומי שוחד.

בהמשך התברר כי שמו של הבסיס אליו העבירו את מוראלס לא פורסם ברבים, אך למרות זאת, בחודשים שלאחר העברתו, החלו לצוץ דיווחים על כך שחמוש מסתורי החל לתפוס סוחרי סמים במדינת מיצ'ואקן, מערב מקסיקו, ולהלביש אותם בלבני נשים. צירוף מקרים? תלוי את מי אתם שואלים.