חוקרי המשטרה עצרו לאחרונה את האחים אברהם (24) ויאיר (25) דן יחד עם עוד ארבעה חשודים נוספים המזוהים איתם בחשד לעבירות של נשק, קשירת קשר לפשע וגרימת נזק לרכוש. "יש כנופיות מקומיות בבני ברק שמנסות להשתלט על העיר ונלחמות האחת בשנייה", הסביר גורם במשטרה, "האחים דן יצרו לעצמם כוח וצירפו אליהם עבריינים צעירים שעושים את מה שהם אומרים להם ולא פותחים עליהם בחקירות. שותקים כדי שלא להפליל אותם אז במרבית המקרים הם יוצאים חלק ללא כתבי אישום".

המשטרה ייחסה לאחים ולחשודים המזוהים איתם שורה של מקרי ירי וזריקת רימון רסס. באחד המקרים נורו יריות לעבר בניין ברחוב קובלסקי. החוקרים אספו ממצאים מזירת הירי.

האחים דן הכחישו את החשדות נגדם. מעצרם הוארך בתחילה בשלושה ימים אבל לאחר מכן הם שוחררו למעצר בית בהוראת שופטת בית משפט שלום בתל אביב. חקירת המשטרה בעניינם לא התקדמה ולא הושגו ראיות מפלילות נגדם. כמה ימים לאחר מכן נעצרו עוד שני חשודים נוספים שהיו קשורים לאירועים בבני ברק אבל גם הם שוחררו.

השניים מוכרים למשטרה. האח יאיר למש נעצר לפני כשלוש וחצי שנים ונדון לעונש של 27 חודשי מאסר בפועל בגין סחיטה ואיומים של סוכנת  משטרתית. אחיו אברהם נעצר לפני כעשרה חודשים בחשד לירי לעבר מרכול בבני ברק. הוא שוחרר כעבור כמה ימים מחוסר ראיות.

במהלך החודשים האחרונים היו שורה של מעשי ירי וזריקות רימוני הלם לעבר בתים ועסקים ברחבי בני ברק בהם היו מעורבים כנופיות של עבריינים מקומיים. היו גם כמה מקרי הצתות. מרבית התיקים שעדיין נחקרים לא פוענחו.