כמה מבכירי העבריינים ממרכז הארץ, חלקם כאלה שמבוקשים על ידי משטרת ישראל ומתגוררים בדובאי, הוציאו לאחרונה חוזה של מיליון שקלים על ראשו של העבריין שלטענתם הלשין למשטרה על שתי הברחות הענק של קוקאין שנתפסו לאחרונה באזור הדרום וגרמו להם להפסד של מיליוני שקלים.

"הם יודעים מי השטינקר שמכר אותם, אבל הוא ירד למחתרת. הם השיגו את כל ההוכחות שהיו צריכים ואז הוא נעלם לפתע מתחת לראדר ולא מוצאים אותו", חושף עבריין ממרכז הארץ. "הם בטירוף על זה שהם אכלו ממנו חרא ונדפקו מתפיסת הקוקאין. הם שילמו מיליוני דולרים על ההברחות והפסידו ארגזים של כסף. תשמע, הם יהפכו את כל כדור הארץ עד שיחסלו אותו".

על פי החשד, אותם עבריינים מופסדים שכרו את שירותיהם של שני רוצחים שכירים במטרה שאלה יאתרו את המלשין ויחסלו אותו, ונכון לעכשיו, למרות שהוצא על ראשו כאמור חוזה בסכום של מיליון שקלים - הוא עדיין לא אותר.

"הפקודות מגיעות מדובאי. העבריינים הישראלים שם לחוצים מאוד כי הם הפסידו בעסקה הזאת יותר מ-20 מיליון דולר והם מחפשים את מי שלטענתם הדליף לנו על ההברחות ורוצים לפגוע בו", מגלה קצין בכיר במשטרה. "אנחנו יודעים שיש בלאגן גדול בעולם התחתון בגלל תפיסות הקוקאין - בכל זאת מדוברבאחת מהתפיסות הגדולות שהיו בישראל בעשור האחרון".

כזכור, שוטרי היחידה המרכזית במשטרת מרחב לכיש תפסו בשבועות האחרונים שתי מכולות שהכילו בתוכן כמויות אדירות של קוקאין שהוברחו מגואטמלה אחרי שבתוך חביות לתמצית בננה הוסתרו מאות תיקים עם קוקאין במשקל של כ-750 ק"ג, וכעבור כשבועיים נתפסה מכולה בנמל אשדוד ובתוכה 550 ק"ג קוקאין בתוך קופסאות לניירות מכונת צילום.

חוקרי ימ"ר לכיש, בפיקודו של נצ"מ ג'י.אר דוידוב, עצרו זמן קצר לאחר מכן שלושה חשודים במימון העסקה בהם בעל מגרש מכוניות וירקן - אבל הם שוחררו כעבור כמה ימים לאחר שהתברר שאין להם שום קשר ישיר להברחות.

למעשה, לאחר שחרורם של השלושה, החקירה נקלעה למבוי סתום שכן זמן קצר לפני תפיסת המכולות ושבועות ספורים לפני סגירת השמיים, העבריינים שמימנו את העסקה נמלטו לדובאי מחשש שייעצרו על ידי המשטרה. "לא הרמנו ידיים ואנחנו מנהלים חקירה סמויה עם גורמים בחו"ל כדי לעצור את כל מי שמימן והיה מעורב בהברחות", מציין גורם במשטרה.