תעלומה בצפון הארץ: מי האדם שהעז לאיים על חייו של ראש ארגון הפשע הגדול באזור נהריה והצפון, שמוליק הרוש, דרך פוסט בפייסבוק?

תחילת הפרשה לפני כמה שבועות כאשר ליחידה המרכזית במשטרת מחוז חוף הגיע מידע מודיעיני לפיו הרוש ומקורב אליו סחטו איש עסקים תושב חיפה ואיימו לפגוע בו פיזית.

אחרי חקירה קצרה, הצליחו בלשי ימ"ר חוף להשיג מידע לפיו הרוש סחט את איש העסקים, אך האחרון סירב להתלונן נגד הרוש במשטרה, אך למרות זאת, השוטרים חשבו שיש בידיהם די ראיות לעצור את הרוש ואדם המקורב אליו.

השוטרים שהשיגו מספיק ראיות בכל הקשור לאותו איום לכאורה, היו בטוחים שהפעם הרוש, שהיתל בהם כמה פעמים בחודשים האחרונים כאשר שוחרר מתיקי ניסיון רצח וסחיטה - בדרכו לבלות את השנים הבאות מאחורי סורג ובריח.

אלא שמה שהתחיל בקול תרועה רמה הסתיים לבסוף בקול ענות חלושה, המקורב נעצר, הכחיש את החשדות נגדו ושוחרר כעבור יממה לאחר שהחוקרים הבינו שאין להם כל הוכחות הקושרות אותו לפרשת הסחיטה והאיומים.

הרוש לעומת זאת נעצר והובא להארכת מעצר בפני שופט בית משפט שלום בחיפה, והמשטרה דרשה להאריך את מעצרו של בחמישה ימים בנימוק שיש די ראיות המפלילות אותו לכאורה בעבירות של סחיטה ואיומים.

פרקליטו של הרוש, עו"ד ציון שמעון, ביקש לשחרר את מרשו בנימוק שאין "גרגיר של ראיה המעידה על מעורבותו של מרשו בפרשה", אך למרות זאת, בית המשפט האריך את מעצרו של הרוש בשלושה ימים בסיומם הוא שוחרר ממעצרו.

אלא שלתדהמתו של הרוש, תושב הצפון אותו הרוש לכאורה סחט או ניסה לסחוט - פירסם נגדו פוסט קשה בפייסבוק בו הוא לועג לו ומאיים עליו. "ראש ארגון פשע (תמונה של אימוג'י פורץ בצחוק) ראש בובה ויד ימינו ש' (פה מופיע השם המלא) ראש תפוח אדמה (אימוג'י פורץ בצחוק). פחדנים שהתקשורת מעצימה. אתם הבדיחה של העיר נהריה!!! ניפגש בקרוב...", כתב אותו אדם בפוסט המפתיע.

הרוש, שהופתע לשמוע על הפוסט המאיים, לא התייחס לנושא, אך אחד ממקורביו התבטא בנושא ואמר: "אנחנו מאחלים בריאות לכותב הפוסט. לשמוליק אין שום קשר אליו - לא ישיר ולא עקיף".

עו"ד שמעון, המייצג את הרוש מסר בתגובה: "מרשי שוחרר ממעצרו אחרי שהוכח שאין לו קשר לפרשה והוא לא מתעסק בפוסטים שכותבים נגדו או בעדו".