עבריינים החברים בארגוני פשיעה במרכז הארץ מעורבים בניהול רשת מכוני ליווי בדובאי יחד עם שותפים מקומיים. על פי החשד הם דואגים לכך שתיירים ישראליים לא ייהנו רק מאטרקציות, שופינג וטיולי ג'יפים, אלא גם יגיעו לאותם מכונים כדי לקיים יחסי מין עם צעירות אסייתיות.

"קצת לפני שנחתמו ההסכמים בין ישראל לאיחוד האמירויות עקבנו ואנחנו עדיין עוקבים אחר כמה עבריינים ממרכז הארץ שנמלטו מישראל ונכנסו לדובאי בדרכונים אירופאיים", מספר ל-mako גורם במשטרה, "חלקם נכנסו כשותפים במכוני ליווי יחד עם מקומיים שבהם עובדות צעירות אסייתיות, רוסיות ואוקראיניות".

לדבריו, הישראלים שילמו מיליוני דירהם כדי להיכנס לשותפות בכמה מכוני ליווי עם אנשי עסקים מקומיים. "התוכנית המקורית שלהם הייתה לעסוק בסחר בקוקאין אבל שימוש וסחר בסמים אסור בדובאי והעונש לעיתים יכול להיות גזר דין מוות. אז החליטו ללכת על מכוני הליווי ועל רכישת בניינים ודירות בשותפות עם אנשי עסקים מקומיים. יחד עם זאת, הם ממשיכים לפעול מדובאי בכל הנוגע לסחר בקוקאין חובק עולם, כולל הברחת הקוקאין הגדולה ביותר שנתפסה בשנים האחרונות בישראל במחסן בבאר טוביה לפני כמה שבועות".

אותם עבריינים החלו לארגן באחרונה באמצעות אנשי קש חבילות נופש שכוללות ביקור במכוני ליווי במחיר של 1,200 דולר לארבעה לילות לדובאי כולל ויזות. "זה די דומה למה שעשו ראשי ארגוני הפשע בישראל בשנות ה-80 וה-90 כאשר השתלטו על ענף הנסיעות של חבילות נופש, הימורים ונערות ליווי ברומניה, צ'כיה והונגריה", מסביר גורם במשטרה, "אז העבריינים הרוויחו מאות מיליוני דולרים מרכבת אווירית של מהמרים ישראלים, חלקם היו די כבדים ששילמו גם על בילוי עם נערות  ליווי. העבריינים הישראלים בדובאי העתיקו את השיטה וכך הם מנסים להלבין הון מבלי שאנחנו כמשטרה או רשות המיסים נצליח לתפוס את הכסף הגדול שהם עושים. יש לנו מידע שזה מתנהל בצורה כזו באמצעות סוכני נסיעות וגורמים בדובאי שמשמשים אנשי קש של אותם עבריינים כדי לטשטש את פעילותם".

דובאי - פריחת מכוני הליווי
הוראות ההגעה שנשלחים ללקוחות

"יש אנשי עסקים שמבקשים שנארגן להם נערות ליווי מהרמות הגבוהות, דוגמניות לשעבר, שישהו עימם לכמה שעות או ימים כולל יחסי מין והם משלמים בהתאם. זה יכול לנוע בין 1,000 דולר לחמש שעות ועד 3,000 דולר ליומיים", מגלה ניר (שם בדוי) שמעורב גם הוא בתעשיית המין בדובאי וקשור לעבריינים ישראלים המנהלים כמה ממכוני הליווי היוקרתיים. "הביקוש מטורף. זה יעד חדש, די מזכיר מה שקרה בזמנו ברומניה, צ'כיה, הונגריה ומאוחר יותר באוקראינה ופולין שמגלים יעד חדש ומוכנים לשלם לא מעט כסף כדי להיות עם נערת ליווי".

התיירים הישראליים משלמים הרבה פחות על בילוי עם נערת ליווי מאשר המחירים באירופה, כאשר המחיר יכול לנוע בין 700 דירהם (720 שקל) לשעה ועד ל-2,000 שקל לכל היותר עבור שמונה שעות. "המון תיירים ישראליים מגיעים לכאן", מספרת ל-mako הלן, מנהלת מכון ליווי יוקרתי בדובאי, "אחד האחראים על המקום שאני מנהלת זה ישראלי מיפו. יש לו קשרים בישראל והישראלים באים לפה או שאני שולחת להם את הבנות היפות שלנו למלון. חלק יוצר איתי קשר בטינדר. יש לי קטלוג של בנות וכל אחד בוחר את מי הוא רוצה ומשלם במזומן או בכרטיס אשראי. הבעיה של הישראלים שרובם קמצנים, כלומר הם מתווכחים בנוגע למחיר. הם מתווכחים על כל דירהם. בעוד שהתיירים מאירופה יותר נחמדים ומנומסים. מגיעים גברים צעירים וגם מבוגרים שבאים במיוחד בשביל זה. היה כבר לקוח ישראלי בן 35 שבא לפה פעמיים בחודש האחרון וביקש את אחת הבנות למשך יומיים".

דובאי - פריחת מכוני הליווי (צילום: shutterstock)
התכתבות של ישראלי עם בעלת מכון ליווי | צילום: shutterstock
דובאי - פריחת מכוני הליווי (צילום: shutterstock)
התכתבות של ישראלי עם בעלת מכון ליווי | צילום: shutterstock

לדבריה, באחד המקרים היה צעיר ישראלי בשנות העשרים לחייו שסירב לשלם את המחיר שסוכם עמו כ-700 דולר ליום שלם עם אחת הצעירות במכון הליווי ורק לאחר שאיימה עליו שתזמין לו משטרה הוא נבהל ושילם את הכסף. בכמה מקרים אחרים היא סיפרה, כי צעירים ישראלים שהיו שיכורים ושכרו את שירותיהם של כמה נערות ליווי אסייתיות התנהגו אליהן בצורה גסה מאוד.

"היו שני מקרים שישראלים קיללו את הבנות שלי, רצו להפוך אותן לשפחות מין כדי שישתתפו במין קבוצתי והן התנגדו ובצדק מבחינתן. כי לא דובר על זה בכלל והוריתי לעזוב מיד את המלון. הישראלים חושבים שהם קונים את בנות שלנו ויכולים לעשות מה שהם רוצים. הם לא ג'נטלמנים אני לא רוצה לומר ברברים אבל זה לא רחוק מההגדרה הזו לצערי. כאילו לא ראו מעולם אישה וזה עצוב".

י', ישראלי המעורה היטב בתעשיית המין הישראלית שכבשה את דובאי מסכם: "אין כאן צעירות שעוסקות בזנות ברחובות כמו בהרבה מקומות בעולם כי זה אסור. לכן הכול מתנהל בדירות יוקרה, בתי מלון, בבניינים שבהם בעלי המכונים שוכרים. השלטונות מעלימים עין כי הם חלק מהתעשייה הזו ונהנים ממנה. זה כסף נקי. לא משלמים שום מיסים והרווחים של העבריינים ישראלים והמקומיים עצומים. הם השקיעו על כל זה הרבה מאד כסף ויכולים להגיע לכמה מיליוני דולרים בחודש ואפילו יותר".

דובאי - פריחת מכוני הליווי
הוראות ההגעה שנשלחים ללקוחות
דובאי - פריחת מכוני הליווי
אחת מעשרות התמונות שנשלחות ללקוחות