ראש המאפייה הקווקזית באשקלון, ישי חנוכייב, שוחרר אתמול (שני) מהכלא לאחר שריצה כשלוש שנים בגין החזקת ונשיאת נשק בעת שנתפס בצימר בצפון הארץ עם אנשיו של ראש ארגון הפשע שחוסל בני שלמה, ובמשטרה חוששים כעת מגל של חיסולים ופגיעות בו ובאנשיו.

"השחרור שלו עלול להבעיר את השטח ולגרום לגל של חיסולים", מציין קצין משטרה. "שלום דומרני ואנשיו רואים בחברי המאפיה הקווקזית באשקלון ובהם ישי חנוכייב כמי שאחראים לניסיון לחסל את בנו נינה, שכתוצאה מכך נותר נכה לכל ימי חייו. אנחנו ערוכים לכל תרחיש בשטח ועוקבים אחר הדמויות כדי למנוע פגיעה בחפים מפשע ולסכל חיסולים".

על פי החשד חברים במאפיה הקווקזית באשקלון הם אלה שהיו מעורבים בניסיון החיסול לפני כשנה של ניסים "נינה" דומרני, בנו של ראש ארגון הפשע שלום דומרני. 14 כדורים נורו לעבר דומרני הבן. כמה מהם פגעו באזור עמוד השדרה והפכו אותו לנכה.

שוטרי היחידה המרכזית במשטרת מרחב לכיש עצרו כעבור כמה שעות לאחר המקרה את שלושה מעורבים בניסיון החיסול. הפרקליטות במחוז דרום הגישה כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד ולדיסלב מייכלוב בן 28 ורוברט אובנסוב בן 20, שנחשד כמי שביצע את הירי לעבר דומרני, ונגד ישראל ביטון שנאשם ששימש נהג מילוט.

ל-mako נודע כי באמצעות מתווכים שונים חנוכייב שיגר מסרים לפיהם אין לו קשר לניסיון החיסול של נינה דומרני וכי הוא לא ידע על הכוונה לפגוע בו. חנוכייב אף הבהיר שהוא מגנה את המעשה.

שלום דומרני (צילום: גדעון מרקוביץ, פלאש 90)
שלום דומרני | צילום: גדעון מרקוביץ, פלאש 90

חנוכייב שוחרר מהכלא ללא שום תמונות ניצחון. במשטרה ובשב"ס הצניעו את השחרור שלו מבלי לאפשר לאנשיו לחגוג את יציאתו לחופשי בזיקוקי דינור או בחגיגות ברחבת הכלא.

חנוכייב, בן 39, הוחזק בהפרדה בתנאים קשים מאוד מחשש שינהל את המאפיה שלו מתוך הכלא. "הוא נחשב לאחד העבריינים המסוכנים והאלימים בדרום הארץ", טוען גורם במשטרה. "השחרור שלו עלול להוביל למעשה נקמה מצד עבריינים שינסו לחסל אותו בכל מחיר כנקמה על ניסיון הרצח של נינה דומרני".

רגע מעצר החשודים בירי בניסים דומרני (צילום: עמאר אסדי)
רגע מעצר החשודים בירי בניסים דומרני | צילום: עמאר אסדי

בתוך כך, ביטון, אחד מחברי המאפיה הקווקזית שמואשם כי שימש כנהג, דרש משב"ס להוציאו מאגף ההפרדה לאגף שמור כדי לקבל תנאים טובים יותר, אבל בשירות בתי הסוהר והמשטרה חוששים שלאור מעורבותו בניסיון החיסול של דומרני הבן עבריינים ינסו לנקום בו ולחסל אותו. בשב"ס ובמשטרה הזהירו שהעברתו של ביטון מהאגף הפרדה לאגף שמור מסכנת את חייו באופן ממשי, ובשב"ס דחו את בקשתו של ביטון.