חוקרי היחידה המרכזית במשטרת מחוז ומרחב השרון מרכז עצרו בימים האחרונים ארבעה חשודים בזריקת רימון לעבר בית של תושב כפר סבא שעל פי החשד משתייך לאחת מהכנופיות המנהלות בשנה האחרונה מלחמות רחוב על השליטה במוקדי הפשיעה בעיר.

מחקירת המשטרה עולה כי הרימון נזרק לעבר ביתו של עבריין ברחוב גד הנביא בעיר המזוהה עם ארגון הפשיעה של דרור אלפרון וערן דחבש. שלושה מהעבריינים שנעצרו בחשד להשלכת הרימון מזוהים עם הארגון היריב בהנהגתו של אבי טולדו. במקביל, עבריין נוסף מהארגון של טולדו נעצר בחשד לירי לעבר בתים והחזקת תחמושת.

בתחילה נעצרו שלושה מהארגון של טולדו לכמה ימים ושוחררו, אך בימים האחרונים חלה התפתחות בפרשת זריקת הרימון. גורם במשטרה מציין כי הושגה ראיה חדשה, טביעת אצבע שהתגלתה על הנצרה של הרימון שנזרק,  הקושרת אותם על פי החשד לאירוע. מעצרם הוארך בבית המשפט השלום בראשון לציון בשישה ימים.

הסמים ואמצעי הלחימה שנתפסו (צילום: דוברות המשטרה)
הסמים שנמצאו במהלך המעצר | צילום: דוברות המשטרה

במקביל, נעצר עבריין בכיר מהארגון היריב בחשד שנמצאו בשטח שברשותו שני אקדחים, מחסניות וסמים. מעצרו הוארך בבית המשפט בשלושה ימים. נבדק חשד שהוא או מאנשים הקשורים אליו היו מעורבים באירועי ירי שהיו בשבועיים האחרונים באזור כפר סבא ומושב נווה ימין הסמוך לו.

המלחמה היא על השליטה במועדוני ההימורים, בתי הקפה, פיצוציות, מתקני שטיפת כלי הרכב בכפר סבא, ברעננה ופתח תקווה וכן גביית הלוואות. מדובר על מאות מיליוני שקלים בשנה. "אנחנו נעשה הכול כדי לסכל חיסולים או פגיעות בחפים מפשע וננהל מלחמת חורמה באותם עבריינים שיפגעו באיכות החיים ובביטחון התושבים", הדגיש קצין  משטרה.

"השטח בוער ולוהט ובפעם הבאה אחד העבריינים הבכירים יחוסל", הזהיר עבריין מקומי. "אנחנו מתקרבים לנקודת האפס שבה תתחיל המלחמה האמיתית על הראשים של הקודקודים".