עבריינים המזוהים עם הארגון של דרור אלפרון וערן דחבש, המנהלים מאבק על השליטה בכפר סבא, רעננה ופתח תקווה רכשו באחרונה ג'יפ "רוביקון" יוקרתי וציידו אותו באמצעי מיגון משוכללים מפני ירי בעלות של כ-100 אלף שקל.

"הם פוחדים שטולדו והחיילים שלו ינקמו בהם אז הם התקינו מערכות מיגון מפני ירי ומטענים", טוען עבריין מכפר סבא, "המלחמה בין דחבש ואלפרון לבין טולדו עולה עוד שלב וכל אחד מנסה להגן על עצמו".

ג'יפ רוביקון (צילום: משטרת ישראל)
ג'יפ רוביקון | צילום: משטרת ישראל

אתמול בשעות אחר הצהרים בלשי משטרת מרחב השרון ולוחמי מג"ב הבחינו ברכב שנסע בעיר פתח תקווה באופן שעורר את חשדם לאחר שהבחינו כי הנהג והנוסע לא חגרו חגורות. הם ביקשו מהנהג לעצור בשולי הדרך ובבדיקה עלה שמדובר ברכב שהותקנו בו אמצעי מיגון מפני ירי דבר האסור על פי חוק אלא באישור מיוחד. במכונית היו שני עבריינים המזוהים עם הארגון של אלפרון ודחבש שבעבר הארגון היריב של אבי טולדו ניסה לחסל את אחד מהם והצית את העסק של חברו.

הבלשים החליטו להוריד את הרכב מהכביש עד שהמיגון יוסר ממנו. לשניים נרשם גם דו"ח בגין נסיעה ללא חגורות בטיחות. "יש לנו כוחות משימה שפועלים בכפר סבא, פתח תקווה ורעננה בשביל למגר את הפשיעה החמורה ולבצע מעצרים", הדגיש קצין משטרה. לפני כמה חודשים חשפנו ב-mako את התופעה שבה עבריינים מצטידים ברכבי מיגון בניגוד לחוק והמשטרה נלחמת בה והורידה מהכבישים עשרות כלי רכב ממוגנים.

בתוך כך בית המשפט שחרר את ארבעת החשודים המזוהים עם דחבש ואלפרון שנעצרו בשבוע שעבר עם אפודי מגן וכפפות והיה חשש שהם מתכוונים לפגוע בטולדו ואנשיו. הם שוחררו לאחר שלא הוכח שהייתה להם כוונה לפגוע במישהו.